Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Negyed 5 az milyen logika...

Negyed 5 az milyen logika alapján lett 16:15?

Figyelt kérdés

Egy egyszerű példa csak a kérdés, de minap gondolkodtam ezen miután valaki így adta meg nekem az időt.

Egy idő óta külföldön élek és elszoktam ettől.


A magyarázatom, hogy az óra mutató már az 5 felé közelít és eddig negyed ment le belőle.

Ellenben elég messze van még az 5 től. Inkább még 4 óra van, de azért már az 5 öt emlegetjük :) ez eléggé megkevert első hallásra most.


A magam részéről én akkor gondolom magam az adott órába amikor a nagymutató végighalad az az utáni területen. A fenti fajta időmegadással azonban pont elé helyezzük magunkat.


Gondolkodott már ezen valaki?


2014. jan. 15. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban én mindig kevertem :D.

Szerintem csak megszokás kérdése, végül is elég logikus ez így.

2014. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megkezdődött az ötödik óra, amiből egy negyed már letelt. Ezért mondjuk negyed 5-nek, legalábbis ez tűnik ésszerűnek. :)


üdv

29/F

LastOne.Left

2014. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

LastOne.Left válasza teljesen korrekt. (Helló. :)


Az angol ilyen szempontból tényleg ésszerűbbnek tűnik (a quarter past four), bár nem írtad konkrétan, hogy milyen nyelvterületen élsz.


Egyébként vannak még hasonló "furcsaságok": Például a "másfél" = a második (2.) fél = 1 egész és 1 fél; a "harmadfél" = a harmadik (3.) fél = 2 egész és 1 fél stb.; a "másodmagammal"/"harmadmagammal" stb. azt jelenti, hogy velem együtt ketten/hárman stb. Szerintem tényleg csak megszokás kérdése.

2014. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!