Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Amikor nem biztosak benne,...

Amikor nem biztosak benne, hogy egy műszer jót mutat-e megkopogtatják az ujjukkal a filmekben az emberek. A valóságban ér ez valamit?

Figyelt kérdés

Szóval a filmekben, van egy gép, reaktor, akármi, ami ilyen nyomás, meg mindenféle mérőkkel megy: [link]


És mikor túl magas, vagy alacsony eredményt mutat, a szereplő megkocogtatja az ujjával a műszert, és megugrik hirtelen, vagy nem mozdul.


A valóságban is csinálnak ilyet? Szóval ez hülyeség, mert kopogtathatod, nem fog mozdulni tőle, vagy tényleg van ilyen?



2014. jan. 22. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy beszorul a mutató, és olyankor tényleg segíthet a kocogtatás.
2014. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, mint #1 írta a beszorult mutató ellen jó megoldás, de akkor is segíthet, ha esetleg kontakthiba van egy elektronikus kijelző környékén. Másrészt ez a legegyszerűbb problémamegoldási módszer, kb. 1 másodperc alkalmazni és meglepődnél, hogy a régi cuccoknál milyen sűrűn bejön. :)

G.

2014. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem megkocogtatni kell, hanem lecserélni, ha bedöglött a mutató... Nem csoda, hogy japánban is majdnem felrobbant az atomerőmű.
2014. jan. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
100%
Itt nálunk melóban a kv-automatát rugdalják, ha elakad és állítják, hogy használ.
2014. jan. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Wadmalac, a rugdosás, ütögetés köztudottan a legstresszoldóbb problémamegoldási mód! :D

Amúgy ha már itt tartunk én is rendszeresen hallgattatom el egy könnyed ám de határozott rácsapással a régi (7 éves) számítógépem kerregő ventilátorát... és mindig bejön!

G.

2014. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
100%
Hmmm, a régi szép időkben, amikor még Trabantom volt, ha kigyulladt a piros lámpa, hogy nincs töltésem, felmásztam jobb kerékkel a járdaperemre meg leléptem és mindig kialudt. Épp ezért gépész létemre nem is tettem további lépéseket hibaelhárításra. :D
2014. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyébként bármilyen mechanikus kijelzőnél, mármint az ilyen mutatós-skálás műszereknél fennáll egy ilyen felakadási hiba veszélye. Minél öregebb és kevésbé karbantartott kijelzőről van szó, annál inkább.

Ezért a gyakorlott (főleg a régebbi, már sokat "futott" mechanikus kijelzők ismeretében rutinos) szakik már megszokásból kopogtatnak az ilyen órákon.

Egy digitális kijelzőt kár püfölni. Egy 7-szegmenses led display-en, ha kiesik egy szegmens, a zörömbölés nem segít. Pedig az az igazán kutya dolog, 8 vagy 9 helyett 7-et látni, 8 helyett 1-et, 6 helyett 5-öt azért csinálhat bajt.

A biztonságos ilyen kijelzőkön ezért van egy tesztgomb, amire mind a 7 szegmens kigyullad, hogy jelezze, jó a kijelző.

2014. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én alkalomadtán a saját fejemmel csinálom ezt, az is bejön néha.
2014. márc. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!