Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kémia! Butánból kétféle úton...

Kémia! Butánból kétféle úton etil-alkoholt hogyan? HELP!

Figyelt kérdés
Sziasztok. 10.es tanuló vagyok, de konkrétan fingom nincs, hogyan kell ezt a házi feladatot megcsinálni. A tanárunk egyest ad, ha nincs kész, és félévkor is alig lett meg a kettes. Légyszi segítsetek!
2014. jan. 23. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy elmész a kunságba, odaadod a Jánosnak, és ő ad neked barackot, mert mindig arra panaszkodik, hogy venni kell a PB-palackot; vagy Szekszárdra mégy a Dezsőhöz, aki majd ad neked törkölyt.
2014. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Normális választ kértem, nem ilyen tajparaszt jellegű véleményt :) köszönöm.
2014. jan. 23. 17:22
 3/3 anonim válasza:

Szia!

A bután ugye egy észter, amiből elő lehet állítani etil-alkoholt. Az egyik folyamat, amikor oda-vissza végbe megy a hidrolízis, amikor vizet adsz a butánhoz és abból lesz etil-alkohol + butánsav (vajsav). A hidrolízise egyirányúvá tehető, ha lúgos közeget alkalmazunk, vagyis Na+ + OH- hozzáadásával keletkezik az etil-alkohol + nátrium-but(valami..):D. Én is 10.-es vagyok, úgyhogy megértem a problémádat. :) Félévkor 1,6-ra álltam, rohadt szigorú a tanárunk és rengeteget követel. :( Jövőre már nem lesz szerencsére kémia, mert most heti 3 órában tanuljuk.

Sok szerencsét és jó tanulást!

2014. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!