Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A lusta emberek, tényleg...

A lusta emberek, tényleg gyorsabban és egyszerűbben megoldják ugyan azt, mint amivel a másik szenved?

Figyelt kérdés

Magamról tudom, hogy hoznom kellet be fát, s volt egy kis kosár, amiben kellet volna.. Én megfogtam a szánkót, mert ugye van hó, s telepakoltam, majd szánkóval bevittem.

Én lusta vagyok. De kb 2 perc alatt behoztam annyi fát, mint amit az apám 20 perc alatt szokott. Ez most történt azért írtam le. Suliban is kb fele annyi idő alatt, sokkal egyszerűbben megcsinálok mindent.


2014. jan. 29. 13:43
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát szemlélet kérdése, vehetjük úgy is, hogy a technikai fejlődés fő mozgatórugója a lustaság volt.

Az ember kereste a lehetőségeket, hogy a dolgait gyorsabban, kényelmesebben, kevesebb fáradtsággal oldja meg.


Viszont, ha az eredmény hasznos, azt a lustaságot inkább leleményeségnek, kreativitásnak nevezném.

A lustaság az, ha b...k megcsinálni. :D

2014. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem inkább találékonyság kérdése.

Nálad lehet a lustaságod a motiváció, de egy-egy embernél vagy van hozzá "ész", vagy nincs.


Néhány dologban én is kitaláltam egyszerűbb, gyorsabb megoldásokat; pedig nem mondanám lustának magam, csak minek vacakoljak valamivel, ha sokkal gyorsabban is meg lehet oldani? :)

(Pláne, ha olyasmiről van szó, amit amúgy utálok; hát akkor jobb hamar túllenni rajta, aztán valami kellemesebb tevékenységgel tölteni a drága időt. :)

2014. jan. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van benne igazság, de az kevés, ha valaki csak lusta.

Lusta, okos és kreatív ember kell ide. Az sem árt, ha önálló.


A szorgalmas, fantáziátlan és szolgalelkű emberek sohasem viszik előre a fejlődést - bár egy hangyabolyban jól mutatnak.

2014. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát, tanulásba ilyesmiben is a legegyszerűbb megoldást választom.... Valahogy mindig megtalálom a legegyszerűbb, leggyorsabb megoldásokat. Amit fent írtam, az a mai napra volt példa..
2014. jan. 29. 19:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, ment a zöld pacsi mindenkinek!
2014. jan. 29. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Na, akkor egy tanulságos kis történet. :)


A gabonafelvásárló irodájában két fiatalember dolgozott, Henoch és Joel. Henoch fizetése hat, Joelé három gulden volt hetente.

Egy nap Joel vette a bátorságot, és megkérdezte a főnököt, hogy az ő fizetése miért csak a fele a Henochénak.

– Mindjárt meggyőződhetsz róla a saját szemeddel, hogy igazam van-e – válaszolta a kereskedő. – Nézz csak ki az ablakon! Látod, amott, a tér túloldalán éppen most áll be néhány társzekér. Eredj, és nézd meg, mit hoztak a parasztok!

Joel térült-fordult, és már mondta is a hírt:

– Kukoricát hoztak.

– Eredj, és nézd meg, mennyit!

Joel jött vissza:

– Hatvan mázsát.

– Kérdezd meg, honnét hozták!

Joel jött vissza:

– Jablonowóból.

– Tudd meg, kinek hozták!

Joel jött vissza:

– Pinkus Bergernek.

– Rendben van – mondta a főnök. – Most szólj csak Henochnak.

Henoch ugyanazt az utasítást kapta, mint Joel. Mintegy húsz perc múlva jött vissza:

– A parasztok hatvan mázsa kukoricát hoztak Jablonowóból Pinkus Bergernek. Öt fillérrel többet ajánlottam nekik zsákonként, és már rakják is le a raktárunkba.

– Na, látod – fordult a kereskedő a bamba Joelhez. – Érted most már, hogy Henoch miért keres kétszer annyit? Mert távlatokban gondolkodik.


(Forrás: Horacy Safrin: Sábeszgyertyák mellett)

2014. jan. 31. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!