Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fizika hazit?! Valaki a...

Fizika hazit?! Valaki a szamolast keplettel jelekkel mert nem tudom megoldani

Figyelt kérdés
Vizszintes talajon álló lövesékkel együtt 502,5 kg tömegű ágyú. Az ágyúcső vizszintes helyzetben van, amikor a 2,5 kg tömegű lövedéket500 m per s sebességgel kilövik belőle. Mennyit csúszik hátra az ágyú a lövedék kilővése után... jegyzetelést és számolást
2014. febr. 3. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
ugyan már, ez egyszerű, old meg te, annyi segítséget adok hogy lendületmegmaradással kell gondolkoznod.
2014. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Itt ahogyan az első válaszoló írta a lendületmegmaradást kell alkalmazni!


A képlet: I=m*v


a lendületmegmaradás azt jelenti hogy a lendület előtte és utána is ugyanakkora!


a mi esetünkben ez ezt jelenti:


Az ágyú állóhelyzetben van, nem mozdul, majd mikor leadja a lövést akkor hátramozdul. A két test az ágyú és a lövedék. Amekkora erővel megy a golyó, ugyanakkora erővel mozdul hátra az ágyú, csak mivel az ágyú tömege sokszorosa a golyóénak ezért csak keveset fog hátalökődni.


lövedék lendülete= ágyú lendülete


m1 * v1 = m2 * v2


Először kiszámoljuk a lövedék lendületét


m1 * v1


2,5 * 500 = 1250 kg* m/s <---------- a golyó lendülete



ahogy fentebb írtam a golyó és az ágyú lendülete azonos

az ágyú sebességét keressük, a lendületét ismerjük a tömeget is DE!


az ágyú tömege nem 502,5 kg lesz hanem csak 500 kg mivel a 2,5 kg-os golyót már kilőtte


m2= 500 kg

v2= ? (m/s)

I2= 1250 kg*m/s


v2=I2 / m2


1250/500 = 2,5 m/s <--------------- Ekkora sebességgel csúszik hátra az ágyú


A kérdés az volt hogy mennyit csúszik hátra, de ahhoz kellene a súrlódási együttható. Remélem a fent leírt levezetéssel tudtam segíteni ha valamit nem értesz írj.


Ha elrontottam valamit javítsatok ki.

2014. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!