Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Merre tovább? (matematika)

Isaac42 kérdése:

Merre tovább? (matematika)

Figyelt kérdés
Matematikából most tanuljuk a másodfokú egyenleteket, de én szeretnék tovább haladni, nagyobb tempóban haladni a tananyaggal, viszont nem tudom melyik anyagrészt lenne a legtanácsosabb venni, és magántanárt meg nem tudnék szerezni.

2014. febr. 6. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a következő fejezetet a tankönyvben. Nyilván egymásra épülő sorrendben vannak, ezért valószínűleg nem érdemes átugorni egy-egy részt.
2014. febr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég az ha ezeket a feladatokat mindet meg tudod oldani:

[link]

2014. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha főiskolára/egyetemre akarsz majd menni (olyan irányba amihez kell a matek) akkor ajánlom az alábbi honlapot:


[link]


Az egyes fejezetek nagyon érthetően, barátságosan le vannak írva, feladatokkal, önálló tanulásra kitűnő, nem kell hozzá magántanár.


Ajánlott témakörök: Függvények, differenciálszámítás, integrálás.

Esetleg ha az utóbbi két témakör jobban érdekel, akkor ajánlani tudom Bárczy Barnabás: differenciálszámítás, Integrálszámítás c. könyveit.

Ezek is kiválóak önálló tanulásra.

Ha kell még szakirodalom, tudok ajánlani bőven.

2014. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja és még egy tény: A mai új matematika középiskolás tankönyvek, 80%-a selejt, silány minőségűek, garantált kínlódás velük a tanulás.

Ha mégis megvetettek veletek ilyen könyvet az nagy hiba, főleg az iskola részéről.


Antikváriumban még akad néhány jó könyv, 60-as 70-es évekbeli kiadásokat érdemes keresgélni.

2014. febr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a honlapokat meg fogom nézni.

Éppenséggel nem olyan irányban akarok tovább menni, ami 100% matek, mivel informatikai pályán gondolkodom, de ahhoz sem árt, ha a programozásos részről beszélünk, meg amúgy is érdekel.

Antikváriumból tudtam szerezni egy Analízis könyvet, amelyre még az is rá van írva, hogy műszaki főiskolák számára. A halmazelméletet megértettem, és a sorozatok határérték számítását, ugyan kicsit kínlódva, de tanulgatom, és többnyire értem azt is.

2014. febr. 8. 15:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még a '95 előtti könyvek is jók lesznek, de ha a mostani sorrendje alapján haladsz, akkor is többféle oktatóvideót lehet már fellelni a tube-on. Én is csak nézek, hogy mi minden van már ott, ami a videotanar.hu oldalon még nincs.
2014. febr. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!