Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a "Kivétel erősíti a...

Mi a "Kivétel erősíti a szabályt! " közmondás értelme?

Figyelt kérdés
Oké, mivel a fentiekben csak kérdést lehet megfogalmazni, ez így valószínűleg nagyon satun hangzik, de gondoljunk csak bele... ha egy adott szabály nem vonatkozik mindenre, tehát kivételek vannak alóla, az véleményem szerint annál gyengébb, mivel egyre kevesebb dologra vonatkozik. Például ha a szabály az, hogy a Nap mindig pontban hajnali 6:00-kor kel fel Keleten, de ez a szabály csak Európára vonatkozik, a többi földrész kivétel ezalól, akkor a szabály nemhogy gyengébb? Végtére is nem az egész Földre, csupán Európára érvényes. A többi kontinens, mint "kivétel", szerintem a szabályt gyengítik, de ez a privát filozófiám. Ti mit gondoltok?

2014. febr. 7. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést már többször feltették, pl:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__131395..

2014. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem a wikipedias szovegben vilagosan le van irva, hogy egy kivetel lete bizonyitja a szabaly letezeset. A fogalom , mint kivetel nem nyerne ertelmet a szabaly fogalma nelkul, mert mibol lenne kivetel. Ha nincs szabaly, nincs kivetel sem.ha van kivetel, kell legyen szabaly is.

Ugyhogy nem ertem , hogy mit nem ertenek amazok ezen.

2014. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!