Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tudtok erről a témáról...

Mit tudtok erről a témáról írni? Biblia egyesítése

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
mit keres a biblia a tudomány témában?
2009. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
elbénáztam :P
2009. dec. 7. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:

mit jelent az, h a "Biblia egyesítése"?

Még sose hallottam ilyesmiről

2009. dec. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

én sem :D és a gugli sem.. :P

de ezt lediktálta órán tanárnő, csak én beteg voltam és holnap dolgozat (Y)

2009. dec. 7. 23:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Öööööö, a Bibliát együtt is lehet értelmezni, gondolom erről van szó. Zsidók szerint ugye második rész nem játszik, egyes keresztények szerint pedig az Ószövetség bosszúéhes istene nem egyeztethető össze a jézusi felfogással. Viszont vannak olyan hermeneutikai felfogások, amik szerint a kettő igenis összeklappol, és az Ószövetség nemcsak előre jelzi Jézus születését, de megelőlegezi a későbbi világképet, az ottani bosszúálló Isten igenis előrevetíti a későbbi megbocsátó Istent.

Mindentől függetlenül az a fogalom, hogy "Biblia egyesítése", elég bután hangzik

2009. dec. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egységesítéséről van szó? A kanonizálásról?
2009. dec. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tuti nem egyesítés. hanem egységesítés csak lehet nem jól mondta, vagy nem jól figyeltél....kanonizálás címen guglizz....
2009. dec. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igenigen, az volt az, csak akitől kérdeztem, így mondta.. de már mindegy, ne törjétek magatokat, megírtuk a dolgozatot. óra elején szóltam is a tanárnak, hogy nem voltam két órán, de azt mondta, hogy nem baj, így is meg tudom írni kettesre a dolgozatot, ha a többiből készültem. erre persze rávágtam, hogy de így akkor sem indulunk egyenlő esélyekkel a többiekkel szemben. kb lesz*rta, mivel neki nincs kedve pótló dolgozatokat íratgatni.. hát köszönöm szépen (y) . jajj, és még neki állt feljebb, mert "reklamálni" mertem, mert mi vagyok én és ne oktassam ki. örülök, amikor egy tanár így emberszámba vesz, csak mert diák vagyok (y). és még ő mondogatja, hogy: "olyan az adjon isten, amilyen a fogadj isten!" . pedig én egy rossz szót nem szóltam egy tanárnak sem, nem vagyok én hülye, hogy magam ellen fordítsak valakit, aki osztályoz is. na de most már mindegy, remélem kiszívózta magát erre a félévre.

huhh.. de jól esett ezt kiadni :D (itthon csak lecsesztek miatta, mert szerintük a bibliából készülhettem volna legalább - abból a részből amin ott voltam órán -, csak hát melyik diák készül csak úgy alaposan, ha nem is lesz dolgozat? ill nem tud róla ...



akit nem érdekel semmi más a bibliás témán kívül, az feleslegesen kezdi el olvasni a fenti szöveget ;)

2009. dec. 8. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!