Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen csillagászati távcsövet...

Taj getosz kérdése:

Milyen csillagászati távcsövet vegyek?

Figyelt kérdés

Egy Powerseeker 50AZ-vel kezdtem,most feljebb tenném a lécet úgy 200 euróig!

Bolygók,bolygók holdjai,hold kráterek megfigyelésére alkalmasat keresnék! Hozzáértő személyt keresnék,hátha tudna ajánlani pár jóravaló eszközt


2014. febr. 23. 22:30
 1/1 anonim válasza:

Szerintem mindenképpen tükrös távcsöben gondolkodj. A legjobb egy egyszerü Newton távcsö pl ilyen:

[link]


Egy 120-150 mm átméröjü tükör már sok mindent megmutat. Ha tiszta az ég láthatod nem csak a jupiter holdjait hanem mély-ég objektumokat is. Az andromédát, nyilt halmazokat stb. Holdkráterek kisebbel is már élvezhetöek.

Ne a nagyitásra hanem a fényeröre menjél. A nagyitás csak egy szám. Ebben a kategórában 200x fölé már nem érdemes menni.


Szerintem ha nincs sok pénzed ne vegyél új távcsövet, inkább egy amatör csillagásztól vegyél távcsövet aki éppen cserél nagyobbra. Ilyentöl ráadásul tanácsokat is kapsz, vagy belecsöppenhetsz egy jó kis közösségbe..


Érdemes egyébként nem csak a távcsöre hanem az állványra is odafigyelni. Finoman járjon a mechanika, és ne azimutális hamen parallaktikus legyen a tengelyelrendezés. Igy könnyebb követned a célpontot kézzel, léptetömotorral pedig csak igy lehet dolgozni.


Ha pedig tényleg érdekel az észlelés, elöbb-utobb meg fog fordulni a fejedben a fotózás. Tehát érdemes elöre megnézned az objektivfoglalatot, hogy lehet-e rakni rá fényképezögépadaptert...

2014. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!