Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Legyen szíves valaki oldja...

Legyen szíves valaki oldja meg ezt a matekfeladatot?! (geometria, háromszög)

Figyelt kérdés
A feltöltött képen látható háromszögnek kellene megtudni az x értékét. Próbáltam már ahogy tudtam, de nem bírtam rájönni. Ha valaki leírná, hogy hogyan kell, azt nagyon megköszönném! [link]

2014. febr. 27. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Tehát egy DERÉKSZÖGŰ háromszög egyik befogója 5, magassága 3 cm. Mekkora az átfogója?

Ez lenne a kérdés? (Az ábrádból semmi nem érthető! )

2014. febr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen pontosan ez a kérdés, az ábrából minden érthető. Van egy általános háromszöge, aminek tudja az egyik oldalát, az "átfogót" keresi, illetve tudná annak a derékszögű háromszögnek az oldalát (3), amivé kiegészítené az ismert oldal meghosszabbításával.


Részemről passzolom a kérdést, pedig jó vagyok az ilyen háromszöges feladatokban. negyed órát próbálkoztam, majd feladtam :D várom az okosabb emberek megoldásait.

2014. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:

Lehet, hogy mégsem derékszögű, hanem:

[link]

2014. febr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, a második válaszoló jól mondja. Ez nem derékszögű háromszög, ha az lenne nem tettem volna fel a kérdést :) . De nem is egyenlő szárú, igyekeztem jól ábrázolni. Köszönöm a válaszokat, majd holnap megkérdezem a tanáromat is.
2014. febr. 27. 22:56
 5/10 anonim ***** válasza:

#3: Lehet, valószínű hogy igazad van.

De ha nem a magasság=3, hanem úgy 3 ahogy #2 írja/feltételezi, és =szárú, ahogy Te feltételezed,

akkor x=gyök(90) xD

2014. febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem csak "feltételezem", teljesen egyértelmű a rajzból is, hogy miről van szó... a kérdező is megerősítette, hogy NEM egyenlő szárú, ami szintén egyértelmű volt elsőre is. Mindegy.


Kérdező, légyszíves írd majd le a megoldást, mert érdekel a válasz, már betettem figyelőbe is a kérdést :) jöhet privátba is.

2014. febr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem egyenlő szárú, nem derékszögű, stb., akkor semmi esetre sem egyértelmű, nem megoldható.

Ugyanis 3 adatra van szükség egy 3szöghöz... :D

2014. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2xSü ***** válasza:

A megadott adatokból nem lehet kiszámolni.


Lásd: [link]


Attól függően, hogy hogy rajzolom fel, a te eredeti ábrádnak megfelel a piros, a zöld és a kék háromszög is. Mindegyiknek az egyik oldal 5 cm, a magassága 3 cm. Attól függően, hogy milyen szögben rajzolom be a háromszög másik két oldalát, attól függően x kb. akármekkora értéket felvehet 3,905… cm felett. Akár egy kilométer is lehet, ha kellően lapos az a háromszög.

2014. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 2xSü ***** válasza:
Bocsánat, ha nem a nagyobbik oldalról van szó, akkor x akár 3 is lehet. (Értelemszerűen kisebb nem.)
2014. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, én voltam a hibás. Lefelejtettem egy adatot, az eredeti háromszög "felső szára" 4 cm hosszú. Ez alapján már ki lehet számolni Pitagorszzal a "kiegészítő háromszöget" ami derékszögű háromszöggé egészíti ki az egészet, tehát az 5 centis részt toldja meg és mivel így már derékszögűvé vált és tudjuk 2 oldalának a hosszát is, szintén jöhet a Pitagorasz. Bocsánat emberek, hogy feleslegesen írtam ki a kérdést, gondoltam megpróbálom itt is hátha valaki megoldja.a
2014. febr. 28. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!