Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan ellenőrizhetjük hogy a...

Hogyan ellenőrizhetjük hogy a vonalzónk egyenes-e?

Figyelt kérdés

2014. márc. 11. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
kifeszített cérna két végét lecelluxozod és melléteszed a vonalzót
2014. márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
meg lehet hogy te esetedben nem fontos de amúgy magát a vonalkázást se árt leellenőrizni, mert nekem pl két vonalzómnál 10 névleges centin belül 2 mm eltérés volt, ami elég gáz.
2014. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Többféle módszert is láttam már rá. Annak idején nekünk úgy tanították, hogy leteszed a vonalzót egy papírlapra, húzol mellette egy vonalat, majd az élén átfordítod és úgy is húzol egyet. Ha egybeesnek, jó, ha nem, baj van. Nekem ez sosem jött be, pontatlan a módszer.

Ezért én inkább üveglapon nézem meg: leteszem a megtisztított üveget egy asztalra, ráfektetem a vonalzót az élével és ha látok fényrést az üveg és a vonalzó között, akkor nem jó (az úsztatott üveglap ugyanis jó pontossággal közelíti a síkot, ráadásul olcsóbb, mint az acél mérőlap). Műanyag vonalzónál nem könnyű meglátni, de nem lehetetlen.

2014. márc. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!