Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem?

Valaki elmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés
A németben hogyan kell az órát írni . Hogyan írom le például hogy 15:20 . Nem nagyon ertem az egeszet. Kene magyarazat .koszonom

2014. márc. 13. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Betükkel leírva: 15:20 = fünfzehn Uhr zwanzig (Minuten)
2014. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a valahány óra: e Uhr

negyed: s Viertel

háromnegyed: dreiviertel

perc: e Minute


pl.: 15óra 20 perc: fünfzehn Urh zwanzig Minuten

15:15- Es ist 15 Uhr 15 Minuten. vagy: Es ist viertel nach 15 Uhr.


ha negyedet mondasz akkor tedd ki hogy az adott óra előtt vagy után negyeddel. pl.: 15:45- Es ist viertel von 16 Uhr. (negyeddel 15 óra előtt) vagy Es ist dreiviertel nach 15 Uhr. ( háromnegyeddel 15 óra után)

2014. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Németországban többféleképpen mondják, hogy hány óra van, attól függ, hogy merre jársz.

Van, hogy úgy mondják : Fünfzehnzwanzig, vagy zwanzig nach drei, vagy: in zehn Minuten halb vier, szóval oda kell figyelni, mert mindenki másképen mondja. Hívtalosan, pl. írásban, vagy rádíóban, Tv-ben mondják fünfzehnuhrzwanzig, szóval először a teli óra, utána a perceket. A teli óra az mindig egy órától huszonnégy óráig


von Ein Uhr bis Vierundzwanzig Uhr....világos? :-)

2014. márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom
2014. márc. 13. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!