Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Aki ért a szolfézshoz! Valaki...

Aki ért a szolfézshoz! Valaki ismeri ezt a dalt?

Figyelt kérdés

Szolfézsból a modális hangsorokat vesszük. [link]

És igazából mindegyikre van példa a wikipédián,kivéve lokriszire.DE.Állítólag a szolfézs tanárom amikor ezeket tanulta,az egyik osztálytársa talált ti hangra végződő úttörő dalt.Melyik ez a dal?Ha nem tudjátok írjátok meg azt is,mert akkor lehet nincs is ilyen.Minden válasz fontos!

Ui.:Bocsi ha rossz téma



2014. márc. 16. 15:33
 1/8 Wadmalac ***** válasza:

Csak jutna eszembe a címe, csak a dallam ugrik be. Szerintem itt nincs közte:

[link]


A szövegében van valami zeng az ének -szép az élet....nem emlékszek. Annak az utolsó hangja szerintem ti.

2014. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:

Megvan, ez az:

[link]

2014. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!!
2014. márc. 17. 20:34
 4/8 A kérdező kommentje:
kottát szerinted hol találok?
2014. márc. 17. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Kerestem kottát, de nem találok.

Viszont meghallgattam legalább ötször, ez NEM lokriszi hangsor, hanem sima lá pentaton. Ha szolmizálod, dóval kezdd, gyönyörűen kijön.

(Annyit sikerült "kinyomoznom", hogy a dal zeneszerzője Kodály Zoltán volt, így ez abszolút bele is illik a képbe.)

2014. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
Hát ennyire nem értek hozzá, csak fül alapján kontárkodok. :)
2014. márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akarsz egy kis korrepetálást? :D


Végighallgattam a linkeden a dalokat, egyik sem lokriszi. Ami hagyján, de a "kíséretek" a "tragédia" kategóriába esnek, mármint stílusilag...

A következő megrázkódtatás Vikidál Gyula volt az "Április 4-ről szóljon az ének"-kel, ezen a helyzeten rontott Nagy Feró a "Pajtás, daloljunk"-kal, aztán a Pa-dö-dő Reggeli tornája végleg betette a kaput.

Örülök, hogy jól indult a mai napom. :DDD

2014. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

"Végighallgattam a linkeden a dalokat, egyik sem lokriszi."

Ha maga mondja....én csak a ti hang végződésre gyúrtam.

Nagy Ferónál max. negyed- és nyolcadhangokról lehet szó, kéne neki karácsonyra hangvilla. :D

2014. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!