Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy 1 virtuális...

Mi kell ahhoz hogy 1 virtuális részecskéből valódi legyen? Azt tudom hogy energia. De milyen fajta energia? (hő, mozgási vagy milyen? )

Figyelt kérdés

2014. márc. 16. 22:01
 1/8 Tengor ***** válasza:
Nem árt, ha ki tud lépni a virtuális térből...
2014. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ahhoz energia kell (hely sem árt de ahol létre jön virtuális részecske ott feltehetően van)

és a kérdés pont az hogy ehhez milyen energia kell.

(Nem tudom honnan jött neked ez a válasz)

2014. márc. 16. 22:33
 3/8 Tengor ***** válasza:

Onnan, hogy mi az a virtuális részecske?

Az gyakorlatilag csak néhány memória cella egy számítógép memóriájában. Az úgy onnan nem fog létrejönni. Én azt mondanám, hogy kell hozzá egy ütköztető, amiben egymásnak "csapják" az alkotórészeket. Ott meg ugye hő is van, meg sebesség is van...

2014. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem számítógépes vagy ilyesmi módon virtuális.
2014. márc. 16. 22:37
 5/8 A kérdező kommentje:

Elképzelni nem tudom hogy te ezt pontosan hogyan is gondoltad.

Virtuális részecskék minden hol jelen vannak ahol nincs anyag (mint az űrben). Ahhoz hogy valódi részecskék legyenek energia kell nekik. Ha ezt meg kapnák akkor jönne létre ott valamilyen anyag és annak az anti változata.

2014. márc. 16. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Elektromos tér munkája révén lehet valódi részecske belőle.

Egy gamma foton kell neki.

2014. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok pénz az lehet belőle. Mert a politikusok elájulnak ilyen szakkifejezésektől és támogatják az ilyen kutatásokat.

Virtuális részecske nincs. Antianyag nincs. De ha nem nekem hiszel, az sem baj, keresd tovább a virtuális világban. :))

2014. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

érdekelne hogy te mégis ezt hogy látod ezeket a dolgokat

írnál róla bővebben?

(nem virtuális világban, hanem minden hol ahol nincs anyag pl.)

2014. márc. 19. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!