Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kő szivű ember fiai Palvicz...

Kő szivű ember fiai Palvicz Károlyról. Segitene valaki? Többi lent.

Figyelt kérdés

Palvicz Károly helyében vagyunk,Amerikából levelet ír Richárdnak /Editnek

Levél témája:mit csinál Amerikában? Miért ír levelet? Megjavult-e? És jellemezni kell..gondolom Palviczot ..2.5 oldalnak kéne lennie kis füzetben..holnapra kéne ..aki esetleg tudna segiteni annak iszonyatosan megköszönném :)



#kő #ember #fogalmazás #szív #füzet #fia #kő szívű ember fiai
2014. márc. 17. 14:35
 1/2 anonim válasza:

Szia Ricsifiú!


Nem tudom, hogy szólíthatlak-e még így. Már nem emlékszem, hogy a nemátalakító műtéteden túlvagy-e. Ha túl vagy, akkor bocsánat Editkém. Mindenesetre a fészre dobj fel néhány bögyös képet is.


A közbiztonság Amerikában sem sokkal jobb, mint otthon. A színesek szó nélkül csapkodják itt le a gyanútlan járókelőket az utcán. Otthon legalább megkérdezik előtte, hogy mennyi az idő, vagy éppen közös dohányzásra invitálnak. A múltkor, amikor a Walmart előtt kéregettem, láttam néhány tizenéves afrikait. Elgondolkodtam rajta, hogy mióta eljöttem otthonról a kontinensvándorlás így felgyorsulhatott-e, de a sajnos a gondolatmenetemet egy hirtelen jött sötétség szakította meg. Mire magamhoz tértem és kihúztam a fejem a betonból, a napi aprópénzem sajnos odalett.


Próbálok munkát találni, de egyelőre nem igazán tudom magam megértetni az itteniekkel és a tájékozódás sem megy úgy, mint otthon. Átmentem a város másig végébe, de ott még a betűket sem ismertem fel. Amikor segítséget kértem, a választ sem értettem. Bevallom neked Editkém, ez nekem teljesen kínai volt, pedig mennyit gyakoroltam az angolt otthon. Lett volna egy futár munkám, Mexikóba kellett volna átjárnom egy Dodge Chargerrel és porcukrot kellett volna áthordanom, de mire az első munkanapomon megjelentem volna, 15 rendőrautó, 1 rendőrségi helikopter és valami FBI ruhások lőtték szitává a munkaadóimat. Jelentkeztem egy étterembe is mosogatni és takarítani, egészen jól ment az állásinterjú, míg meg nem kérdezte a tulajdonos, hogy honnan jöttem. Mondtam, hogy Hungary, de ő csak legyintett és azt mondta, hogy azt hitte, hogy az állásra akartam jelentkezni és hamarabb is mondhattam volna, hogy éhes vagyok, mert a koldusoknak ki szokták rakni hátra a maradékot. Állásom tehát nincs, de már legalább az ételről nem kell gondoskodnom egy darabig. Editkém, ha tudnád, hogy ezek a hájas amerikaiak mennyit zabálnak… nem is tudom, hogy egyáltalán hogy jut el a kukáig bármi is.


Néhány napja találkoztam egy román taxissal, nem mondhatnám, hogy jól megértjük egymást, de ő legalább hallott már Európáról és nem hiszi azt, hogy Bukarest Magyarország fővárosa.


Most felmerülhet benned, hogy miért is írtam neked. Valójában én sem tudom, hiszen egyelőre velem nem tudsz eldicsekedni a faluban. Talán jól esne egy kis magyar szót hallani, ezért is várom, hogy írjál, aztán majd hangosan felolvasom. Már a múltkor is akartam kérdezni, hogy megjavult-e már a bojler vagy még mindig hideg vízben zuhanyoztok? Még otthon láttam a tévében, hogy van az Uri Geller nevű háztartási gépszerelő fickó, aki annyit mond, hogy mukodj és kész is, megjavul minden. Ezt kipróbáltátok már vagy még mindig a gyakori kérdéseken próbáltok keresni valami megoldást?


Editkém, remélem, hogy nem esett nehezemre értelmezni a levelemet, hiszen mióta 10 napja eljöttem, sokat romlott a magyar kiejtésem. Már alig beszélni magyar, ezért jobb lenne, ha te is jönnél utánam, hogy tudjunk még kommunikálni továbbra is.


Üdvözlettel: Karesz

2014. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez igen vicces :D jót röhögtem xddd amugy már megírtam egyedül xd de minden esetre jót nevettem :DDDDD
2014. márc. 17. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!