Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen következményei lenének,...

Milyen következményei lenének, ha az "új" magyar forintba nemes fémet tennénk?

Figyelt kérdés
Azt értem,hogy kell arany,ezüst tartaléknak lenni.Na de ha külföldön bevásárolunk nemesfémekből és azt raknák a forintba!Pl: a 10 ezresbe 6 ezer forint értékű aranyat raknánk,így azt nem érdemes kivonni se belőle!Jönnek itt állandóan hogy most erősödik a forint,most gyengül,de így stabil maradna.Nemes fémek meg nem igazán ugrálnak olyan nagyokat!Gondoljatok bele,ha ez meglenne,akkor én a 6 ezer forintot érő tízezresemmel,külföldön 10 ezer forint értékű aranyat tudnék venni!Így marad 4 ezer forint értékű aranyam,amivel csak erősödne a forint.

2014. márc. 30. 21:08
1 2
 1/12 a VÁLASZ! válasza:
Most áruld el hogy papírpénzbe hogy raksz bele aranyat.
2014. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A forint is megszűnik egyszer! Legalább is remélem!
2014. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor rá!és bevonni valamilyen anyaggal.Vagy még egyszerűbben fémpénzt csinálni!
2014. márc. 30. 21:26
 4/12 anonim ***** válasza:

Ott kezdödik, hogy a mai pénzeknek nincs nemesfém fedezete.


Másrészt semmi értelme sem lenne az aranytartalomnak, mert a valuták árfolyama nem ettöl, hanem a gazdasági és politikai eseményektöl függöen változik.

2014. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 a VÁLASZ! válasza:
De ha nem érdemes kivonni, miért érdemes betenni? Fizető eszköznek jó lenne, de tényleg szarra se mész az aranytartalommal, ha nem éri meg kiszedni belőle. Ha megérné, akkor lehetne hogy 6000-ért veszel 10000 forint értékű cuccot, mert a benne lévő arany 4000. Csak hát így meg eléggé logikátlan. De értem amit mondasz csak nem működne. Ja meg FORINTÉRT KÜLFÖLDÖN ARANYAT nem veszel
2014. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
áh,sajna ti nem értitek az én logikámat...Szerinted melyik országnak nem kellene a stabil magyar forint?Itt van tessék,de az majd felét éri,amennyiért előállítjuk!Így a forintnak TÉNYLEGES értéke is lesz!Nem csak egy papír darab!De igazatok van forintért nem kapsz aranyat,ezért a mostani pénzt átkel váltani Euróra,Dollárra és most még drága mulatság lenne,de ahogy dől be az arany az országba,már lehet gyártani,a következő értékes forintot!Vagy tallért,pengőt,akármit!A régi 200-as megbukott mert több volt benne az ezüst,mint amennyit ért!Fordítsuk meg!Kevesebb nemesfém de többet ér!Így senkinek se érné kikaparni belőle az aranyat!
2014. márc. 30. 22:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdezö: Hány éves vagy, és milyen végzettséged van? Mert hogy a pénzröl meg a stabil fizetöeszköz fogalmát nem érted, az garantált.

Szerintem vagy 12 éves vagy, vagy pedig még a 8 osztályt sem tudtad elvégezni a kérdésed és válaszod alapján.

2014. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Szerinted melyik országnak nem kellene a stabil magyar forint?"


EGYIKNEK SEM!!!!!

2014. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
10 ezer forint kb 33 Eurót ér!Most!!!Na de nemesfémmel dúsítva.10 ezer forint az már 16 ezret ér a példámmal,Így a 10-es 50 eurót ér már!
2014. márc. 30. 22:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Anekdota:

Egyszer egy püspök meglátogatott egy kis falut. Kérdőre vonta a helyi tiszteletest:

- Mért nem harangoznak a tiszteletemre?

- Annak ezer oka van.

- Egyet mondjon!

- Nincs harangunk.

---- * -----* ------

Más téma.

#2 válasz adó becsüld a magyar forintot! Bizonyos közgazdászok szerint az euró hamarabb bedőlhet. Nem tudom igazuk van-e, de ez is benne van a pakliban.

2014. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!