Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hidraulikus vagy mechanikus?

Tibikere3 kérdése:

Hidraulikus vagy mechanikus?

Figyelt kérdés
Melyik tárcsafék jobb a hidraulikus vagy a mechanikus mivel cserélni szeretném és nem tudom melyiket jobb választani.
2014. ápr. 18. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha viszonylag olcsón meg akarod úszni, akkor vegyél Avid BB5 vagy BB7 mechanikus tárcsaféket. Azokat tudod használni sima v-fékkarral is. Hidraulikust akkor érdemes venni, ha ki is használod, tehát olyan sebességgel és körülmények között bringázol, ahol szükséged van a nagy fékerőre. Mellesleg egy alsó kategóriás tárcsafék nem biztos, hogy hozza egy jó v-fék teljesítményét.
2014. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Én biztonsági okokból szkeptikus vagyok a hidraulikus fékekkel kapcsolatban.

Egy elszálló munkahenger-tömítéstől egy pillanat alatt elveszítheted a teljes fékerőt, míg a bowdenszakadás az itt szükséges kicsi húzóerőnél valószínűtlen, a bowden elhasználódása meg szemmel látható, ellenőrizhető és megelőzhető.

Én biztonságosabbnak tartom a bowdenest, bár kétségtelenül a hidrós a jobb hatásfokú és finomabb működésű.

2014. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg mechanikus van de hallottam olyat hogy a hidraulikust könnyebb behuzni és hogy jobban is fog de kétejeim támadtak mivel azt is mondtak nem mindig jo mivel a fékolaj felmelegedik és ezáltal tágul ezért surolja a pofa a tárcsát.Azt sem tudom mennyi időnként kell benne az olajat cserélni és hogy ez mennyire lehet költséges?
2014. ápr. 18. 14:27
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Biztos, hogy költségesebb karbantartani, mint a bowdenest. De nem az olaj miatt.

Kétfajta rendszer van forgalomban, az egyikhez szabad ásványolajat használni, a másikhoz nem. Az egyik az autóknál is használt dot4 fékolajjal megy, a másik hidraulika-olajjal.

Maga az olaj ára egyiknél sem olyan nagy tétel, de a szervizben generáloztatás (csövezés, tömítések, munkahengerek stb.) nem öt forint. És ha kihagyod, bizony lehet, hogy a legrosszabb helyen hagy xarban.

2014. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!