Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt csinálni a...

Hancock22 kérdése:

Hogyan lehet ezt csinálni a számológépemen?

Figyelt kérdés
Elektronikai technikusnak tanulok és állandóan kell olyat számolni pl.hogy 4 píx10 a -7-en és nem tudom kiszámolni... Utánanéztem hogyan kell de azt írták hogy egy olyan gomb van amin van egy x és a kitevőn egy y vagy egy négyzet és azzal kell de nekem nincs ilyen. :/ Válaszokat előre is köszönöm! :) [link] ilyen gépem van...

2014. ápr. 22. 12:04
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
A számológép konkrét számokkal tud számolni. Ha tudod x értékét, akkor azt behelyettesíted és annyi.
2014. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az ,,a b/c"
2014. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2-s vok az említett gomb felett mi van?
2014. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Odáig érzem hogy ott az x-1 en de abból hogyan tudok - 7-ent kihozni? (Bocsánat a nehéz felfogásomért)
2014. ápr. 22. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Az x-1 fölött sárga betüvel?
2014. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, jól mondták, az [y^x]-nek kellene lenni.

Úgy működne, hogy beírsz egy számot, megnyomod az említett gombot és beírod utána hányadikra szeretnéd emelni.

Ezen a gépen nem látok ilyet. Az [e^x]-et próbáld ki.

2 [e^x] 2

2 [e^x] 3

... ameddig jónak látod, ha az eredmény 4, 8, ... lesz, azaz a megfelelő négyzetszám, akkor az lesz az.

Javaslom fektess be egy másik gépbe. Nekem olyan volt, amibe alapból voltak fizikai, matematikai képletek és be is lehetett vinni tetszőleges képleteket is. Ez gyorsítja a számolást, ami jól jön dolgozatnál, mikor időre megy.

Ne gondolj csúcsszuper gépre, én 2000-ért vettem kínaipiacon ezelőtt 10 évvel, egy Casio utánzat volt, de tudta mindazt, amit az eredeti, persze töredék árért, még ma is jó szolgálatot tesz, én is elektrot tanultam.

2014. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

SHIFT EXP x 10 ^ 7 (-) = ; vagy

SHIFT EXP x 1 EXP 7 (-) =

Feltételezem (-) = előjelváltás, SHIFT EXP = pí, ^ = hatványozás

2014. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 4 x kimaradt az elejéről, ill. x 4 = a végéről.
2014. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
hmm érdekes, még nem láttam volna hogy ^ vel jelöljék a hatványozást. ugyebár gépen ha hatványozni akarunk azt ^ vel jelöljük, pl 10 a -7-ediken, az 10^(-7) probáld ki hogy beütöd a számológépbe hogy pl 5^3 és ha 125öt ad ki akkor az a hatványozás. több mint valószínű hogy ez lesz, mivel a másodlagos funkciója az n-edik gyök :D (ami ott épp x-el van jelölve, és akkor tudod használni ha közvetlen a lenyomása előtt benyomod a shift gombot)
2014. ápr. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha konkrétan azt akarod beírni amit írtál és az x ott szorzást jelent, tehát ez kell neked hogy:

4*PI*10^(-7)

akkor azt úgy csinálhatod hogy benyomod a 4-est, utána szorzás, aztán shift, aztán EXp gomb (látod hogy fölötte sárgával a PI, és a shift gomb is sárga), utána szorzás, aztán 10, aztán ^, majd baloldali zárójel, minusz jel, 7, jobboldali zárójel, majd egyenlő

2014. ápr. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!