Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan változik a nyomás egy...

Hogyan változik a nyomás egy autó kerekei alatt, ha egy ember helyett négyen ülnek az autóban?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 27. 14:49
 1/5 A kérdező kommentje:
indokot/normális magyarázatot:)!
2014. ápr. 27. 14:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Ember!

Vagy növekszik, vagy csökken. Esetleg változatlan marad.

Szerinted?

2014. ápr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hominida ***** válasza:

Ha a mechanikai nyomásra vonatkozik a kérdés, tehát nyomóerő per nyomott felület, akkor nem tudom, rafinált kérdés. Nem tudom, hogy a gumi erősebb lapulása – mert annyi biztos, hogy lapultabb lesz – milyen arányú növekedését eredményezi a nyomott felületnek. Gondolkodtam, hogy szélsőséges helyzeti elmenve meglássam a tendenciát, de nem tudom.


Ha a gumiban levő légnyomás változása a kérdés, akkor az növekedni fog, a nyomásnövekedésből származó erőtöbblet kell a nagyobb súly megtartásához.

2014. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hominida ***** válasza:
Ó, bocsánat, most vettem észre, hogy a kerekek ALATT. Akkor amit írtam, lényegtelen. Az az érzésem, hogy növekedni fog, de ez csak egy gyengécske tipp.
2014. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyit változik, amennyit a gumiban lévő nyomás változik. Első közelítésben sem a benne lévő gáz mennyisége, sem a hőmérséklete, sem pedig a térfogata (itt a közelítés) nem változik, tehát a nyomás sem. A gumi falán keresztül ez a nyomás "megy át" az aszfaltra is, a megnövekedett erőt a nagyobb érintkező felület fogja adni.
2014. ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!