Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék tudós?

Zsuzsi94 kérdése:

Hogy lehetnék tudós?

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Lehet ,hogy hülye kérdés ,de engem akkor is érdekel.Szóval már középiskolába járok levelezön most jelenleg elsõs vagyok és már tavaly elkezdtem az iskola mellett itthon is tanulgatni másokat is ,de tudom ,hogy ez édes kevés ahhoz,hogy tudós legyek szokott lenni erõs tudásszomjan is lenni.Amúgy érdekelnek a természettudomány,Gazdaságtudományy

2014. máj. 1. 02:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem,hogy a társadalomtudomány is érdekel és 19 éves vagyok a és elnézést a helyesírási hibákért.:)
2014. máj. 1. 02:25
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

- Először is sajátítsd el a tudományos gondolkodásmódot. (Objektivitás, kritikus gondolkodás... stb.)

- Specializálódj. Hatalmas a tudásunk, ezért érdemes egy adott terület egy adott problémájára koncentrálni.

- Egyedül valószínűleg kevés leszel megfelelő eszközök is szellemi verseny híján, ezért nem ártana bekerülni egy tudós társaságba. Legegyszerűbben úgy, hogy egyetemre mész.

2014. máj. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Menni kell a tudós ipari iskolába.
2014. máj. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sokat: "Könyvek révén sokan lesznek tudóssá az iskolán kívül is, könyvek nélkül viszont senki nem lesz tudós, még az iskolában sem!"

és járj világot ismerfd eg a kultúrádat és hasonlitsd össze más népekével vonj le következtetéseket gondlkodj el azon amit látsz és simerd meg a környezetedet a mozgatórugókat mi miért történik.

2014. máj. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

19 évesen levelezős elsős vagy gimiben? Azt meg hogyan?

Egyébként. Leérettségizel, valamilyen természettudományos tagozatra jelentkezel. Arra, amelyik a legjobban érdekel. (Ez lehet mérnőki, orvosi egyetem is, nem feltétlenül csak a TTK) Ott első év után már csatlakozhatsz kutatócsoportokhoz, ha jók a jegyeid.

2014. máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

A tudós lét azt jelenti, hogy általában is, de konkrétan egy terület annyira érdekel, hogy önkéntelenül is azzal foglakozik az ember, és ez kielégülést, sikert, örömet jelent számára. Ez hajtja.

Ide a különféle iskolákon keresztül vezet az út, mégpedig úgy, hogy mindenütt a kezdetektől kitűnik az ember. Erre azért van szükség, mert az oktató is sikerre vágyik, tehát önkéntelenül figyeli a diákjait, és a jókat jobban segíti. Ez nem a kivételezés, hanem a jó tanuló gyors előrehaladásán érzett elégedettség.

Ha tehát mindenütt kitűnik az ember, akkor egyfelől ő maga is észreveszi az előrehaladási lehetőségeket, de főként a tanárai fognak javaslatokat tenni, hiszen ők mind a szakmában, mind a szervezetben jobban eligazodnak.

Így aztán úgy érettségizhetsz kitűnően, hogy közben sok külső ismeretet szedtél fel a jobb megértéshez. Az egyetemen mind a külföldi, mind a belföldi legjobb lehetőségek találnak meg (önmagad munkája és a tanári segítség által), mire diplomázol, már rég asszisztense vagy egy jó és tudós oktatónak. Meghív a tanszékére, doktorálsz, és a tudományos élet sűrűjében találod magad. Ha elég okos vagy, tudsz élni a lehetőséggel. Ha azt veszed észre, hogy egyre többen kérik ki véleményedet, hívogatnak erre arra, tudós lettél.

2014. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pl. önképző vagyok,habzsolom a tudományokat,mert ez érdekel.Rengeteget olvasok,a szobám olyan,mint egy műhely...a tv feltalálója is a saját szobájában kezdte egyedül.Itt is dugig vagyok saját készítésű elektromotorokkal.Na de minek:).
2014. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)))
2014. máj. 2. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!