Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kicsit segíts légyszi a...

Kicsit segíts légyszi a továbbtanulásban (?

Figyelt kérdés
Szabad bölcsészet: filozófia vagy vallástudomány, magyar, esetleg anglisztikára mennék. Mi lehetek, ha ezek egyikére megyek? pl ha magyarra megyek, mit kell csinálnom? Diplomáznom kell magyarból? És muszáj letennem a tanári végzettséget? (gyakorlóiskolába is járok, ahol olyan fiatalok is szoktak minket tanítani, kik magyaron vannak az egyetemen. Azért tanítanak, h meglegyen a tanári végzettségük. Muszáj majd nekem is ezt tennem?
2009. dec. 26. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tanár. Esetleg kutató.

Nem kötelező. De talán ez a legjobb választás ezeken a szakokon.

Anglisztikai végzettséggel még akár tolmács is lehetsz, de angol tolmácsra nincs ma túl sok igény

2009. dec. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vagy lehetsz fordító is. De azt tényleg jó ha tudod, hogy tényleg nagyon sok az angol tomács, fordító, ezért nehéz lesz vele elhelyezkedni.
2009. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És ezzel be is fejeződött a lehetőségek sora.
2009. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azért kétlem, hogy csak ez a 2 lehetőség lenne. se tanár, se fordítónak nem mennék el. a felvi.hu-n egy rakat cuccot felsoroltak
2009. dec. 26. 17:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Jó, persze, felsorolnak, mert nekik ez a feladatuk.

Azonban diploma és diploma, szakirány és szakirány között is _hatalmas_ különbségek vannak a piacon. Büfébölcsész szakirányokkal (média, pszichológia, kommunikáció, szabad bölcsészet és egyéb manifesztációi) például Dunát lehet rekeszteni.

2009. dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Silber ***** válasza:

Van egy vicc, amin mindíg jót röhögünk a mérnöki karon, de ha belegondol az ember, tényleg igaz...

- Mit kérdez a bölcsész, amikor munkát kap?

- Mit adhatok?


Sajnos a bölcsészettel sokra nem mész.

2009. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

jó, akkor mire megyek sokra? tanár, fordító nem akarok lenni. és nem azért tanultam ennyit, hogy rosszul kereső állásom legyen. a magyar is ilyen rossz?

Bocsi, ha bunkónak tűnök, de nem vagyok az:) örülök, hogy segítetek nekem

2009. dec. 26. 21:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, a magyar is ilyen rossz. Bölcsész tárgyakat nem érdemes tanulni, nem valami jó befektetés. Elméletileg azért tanul az ember felsőoktatásban, hogy amikor meglesz a diplomája, jobb helyeken, jobb fizetéssel és könnyebben helyezkedjen el, mint előtte. Meg persze, hogy kielégítse a terület iránti kíváncsiságát, tudásvágyát. Nos az első nélkül a második szart sem ér.

Tanulj műszaki, vagy természettudományos helyen tovább, arra van kereslet. Szerinted van ma kereslet filozófusokra? :D Vagy olyanokra, akik vágják a vallásokat, vagy a magyar nyelvet? :D Angolul meg ígyis mindenki tud, arra azért nem éri meg menni.

2009. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Írj sok szakirodalmat!

Bár az sem állandó állás.

2009. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

igazad van. akkor menjek természettudományokra? de azon belül mire? utálom a bioszt, fizikát, kémiát, földrajzot.. annak ellenére, hogy jó vagyok belőlük.

és ha természetvédelemre mennék?

basszus,lécci segítsetek:P

2009. dec. 27. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!