Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy rövid angol szakszöveg...

Egy rövid angol szakszöveg fordításában megoldás?

Figyelt kérdés

Megkértek ennek a rövid szövegnek a fordítására, de igazán magyarul sem ismerem a jelentésüket. Tudnátok segíteni?

"A jelenleg üzemelő HÉV személyszállító járművek (MI/A – PXXV/A; MX-PXXVIII; MX/A-PXXVIII/A típusok) tervezése, gyártása az 1960.-70.-es években történt az akkori kor igényeinek megfelelően. A gyártó által szavatolt üzemeltetési és futáskilométerrel tervezet paramétereket a jelenlegi jármű állomány minden szempontból meghaladta.


A HÉV járműveket jelenleg merev fenntartási rendszerben (TMK) javítják. Ez a ciklusrendje hosszú évek tapasztalatain alapul. A rendszer felülvizsgálata, korszerűsítése folyamatosan történik. Mert az üzemeltetésre és karbantartásra rendelkezésre álló pénzügyi keret összegek nem változtak az évek során.


Megvizsgáltam a Csepeli vonal üzemeltetési módját és javaslatot tettem a járműpark cseréjére.


Véleményem szerint jelenleg ez az a minimum lehetőség, amivel hosszabb távon is biztosítani lehetne HÉV szolgáltatás fenntartását a szolgáltatási színvonal rosszabbodása nélkül.


Elemeztem ennek lehetséges költségét és hasznát.


Az új járművekre minimum feltételeket határoztam meg.


Bemutatom a jelenlegi lehetséges gyártok kínálatát (teljesség igénye nélkül) kiemelve azokat, akiknek már van Magyarországon referenciájuk."



2014. máj. 7. 06:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Én fordító vagyok, de most nincs szabad kapacitásom még ilyen rövidre sem.Mennyire S.O.S.?Ha ráér, akkor dobj privátba e-mail címet.
2014. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Összekínlódtam egy fordítást. Az a kérésem, hogy JAVÍTSÁTOK ki a hülyeségeimet benne. Előre is köszönöm.


The planning and manufactoring of the currently running HÉV (local light railway) passanger transports occured at the years 1960' and 7§' suitable for that time's demand. The actual rolling stock has been beyond expectation of the guaranteed running-kilometers.


The HÉV vehicles are overhaul in a rigid sytem (TMK). The cyclic array is based upon the experience of long years. The re-examination of the system is occuring continously because it has been the same budgeted for oparational and maintenance costs for years.


I made a throrough examination of the Csepel lin's running method and I made a proposal for the trade of the vehicle park. This is the minimum chance to uphold the HÉV supply without the level worsening in my opinion.


I analysed the expenses and benefits of the trade.

I determined a minimum stipulation of the new vehicles

I show the actual practicable manufacturer's offer emphasized who have a referencia in Hungary.

2014. máj. 7. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!