Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Felnagyítottuk a 3cm,4cm és...

Felnagyítottuk a 3cm,4cm és 5cm oldalú háromszöget úgy, hogy az új háromszög kerülete 33,6 cm lett. a/ Mekkorák a felnagyított háromszög oldalai? b/ Hányszorosára változott így a háromszög területe?

Figyelt kérdés
tüdőgyulladásom van és nagyon sokat hiányoztam és nincs aki elmagyarázná nekem ezt a feladatot ( és még egy párat ) jövőhéten már megyek és kéthét múlva záródogát írok. valaki segítene nekem?
2014. máj. 11. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Lényeg: ha egy síkidom egyik oldalát valahányszorosára növeljük/csökkentjük, akkor az összes többi oldal ugyanakkoraszorosára fog változni. A változás mértékét λ-val (lambda, görög betű) jelöljük;ezt hasonlósági aránynak szoktuk hívni.


Tehát ezzel változnak meg a háromszög oldalai; az új háromszög oldalai 3*λ; 4*λ és 5*λ lesz, kerülete 3*λ+4*λ+5*λ=12*λ, de tudjuk, hogy 33,6 is, ezért:


12*λ=33,6 /:12

λ=2,8, vagyis az eredeti háromszög oldalait 2,8-szorosára növeltük. Ezzel az új háromszög oldalai:


3*2,8=8,4cm

4*2,8=11,2cm

5*2,8=14cm

2014. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A terület pedig 2,8^2=7,84 szeresére nőtt. A háromszög területe: (a*c*sin ß)/2. Ha az a és a c oldalt 2,8-szorosára növelted (ß változatlan), akkor a terület négyzetesen változik.
2014. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ezeket az információkat nagyon köszönöm! vannak sötétebb foltok, de hellyel-közzel megértettem azt hiszem. van itt még egy feladat amihez neki sem tudok kezdeni.


Egy rombusz kerülete 40 cm, területe 80cm2. Mekkora a rombusz

a/ tompaszöge;

b/ két átlójának a hossza?

2014. máj. 11. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!