Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az álláspontja ténylegesen...

Mi az álláspontja ténylegesen a pszichológiának a homoszexualitásról?

Figyelt kérdés
Legyen szíves olyan válaszolni aki ebbe kompetens, ezt tanulja, vagy ebben dolgozik. Azért ide írtam ki a kérdést, hátha itt szakavatottabb emberek válaszát kapom. Azért is merült ez fel benne, mert már nem egy olyan történetet hallottam hogy szülők pszichológushoz vitték a gyereküket hogy "üzzze ki belőle" a melegséget, vagy mittomén... Viszont úgy tudom hogy nem minősül betegséget, így a szaki mit kezeljen rajta? Vagy a pszichológus úgy jár el, amiért a szülők pengetik neki a pénzt?
2014. máj. 15. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden élőlényben vannak a fajfenntartásra szolgáló gének. De mint minden gén ezek is sérülhetnek. Ez új helyzetet eredményezhet, például azt, hogy az egyed saját neméhez vonzódik.

Eddig rendben, csakhogy az élőlények nem szokványos működése (nem akarom feltétlenül betegségnek nevezni, az mást jelent) általában nagyon sok mindentől függ. Az orvostudomány még nincs azon a fokon, hogy minden ilyen összefüggést, és főleg azok magyarázatát, okát ismerje. Gyakori eset, hogy egyes rendellenességeknek vannak pszichés okai is. Például betegségek gyorsabban gyógyulnak, ha a szakszerű kezelés mellett hisz is a páciens a gyógyulásban. Vagy például van olyan impotencia, amelyik kizárólag pszichés eredetű. A baj csak az, nem mindig tudjuk, mit kell csinálni, hogy bizonyosan megszűnjék a rendellenesség. Vannak ötletek, módok, csak nem abszolút biztosak.

A homoszexualitásnak is van pszichés összetevője, talán ezért jön szóba ilyen szakember. De feltehetően csak a következményeként előálló stresszes állapotot tudja kezelni valamennyire.

2014. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Folytatás. Mivel a szexualitás a fajfenntartás szempontjából alapvető, ezért kényes kérdés. Minden deviancia azonnal feltűnik, az emberek többsége nem tudja elfogadni. Az el nem fogadás lényegében a másságtól, megmagyarázhatatlantól való félelem. Félelem, mert fogalma sincs, mit kezdjen vele, hogy álljon hozzá, mit tegyen. Ezért zavarja. Ha az ilyen embert heccelik, ingerült lesz, és ez az állapot okozóján csapódik le. Ennek az lesz a hatása, hogy a szerencsétlen más ember egyre stresszesebb lesz, először elbújik, majd kitör belőle az elszenvedett sorozatos méltánytalanság, és agresszívvé, szándékosan feltűnővé, provokatívvá válik, ahogy bármely más ember hasonló helyzetben.

Ha ezt a kétségtelenül szokatlan helyzetet méltányosan kezelné a nem sérült többség, akkor nem lenne szivárványfelvonulás, harcos kiállás és egyebek, hanem mindenki élné normálisan az életét. Ki hogy tudja.

2014. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Vagy a pszichológus úgy jár el, amiért a szülők pengetik neki a pénzt?"


Valahogy úgy, bár kétlem, hogy ilyen gyakran előfordulna. Amúgy a pszichológia tudományáról szerzet felületes ismereteim alapján kétlem, hogy lenne egy egységes álláspont, bár valószínűleg van egy tudományosabb vonal és aztán vannak a nem tudományos, de lokálisan népszerű verziók, amit mondjuk Bagdy Emőke klónok képviselnek.

2014. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ez egy eléggé érdekes téma szóval jó hogy felvetetted. Olvastam erről szakkönyveket, illetve nem csak erről, de volt a homoszexualitásról is szó benne. Láttam a kommentekben, hogy valaki a félelemről ír stb. ez nem igaz. A homoszexualitás a fajfenntartás miatt alakult ki. Mkor az ember kifejlődött lényegesen több utódot nemzett mint manapság, gondolj csak a betegségekre, vagy arra, hogy akkor az ember is zsákmánnyá válhatott, szóval több utód kellett, és jó ha abból pár megélte a felnőtt kort, és azt, h szaporodhasson. De ez még így is sok utódot jelentett aki nemzőképességet elérte. Egy csoportban, ha van pár nőstény akkor azokat a hímek meg akarják szerezni, így elkezdenek versenyezni érte. A homoszexualitás azért alakult ki, hogy kevesebb ilyen harc legyen, hisz akkor az összes fiú megölte volna egymást egyetlen lányért. Tehát ha az utódok mondjuk 5 fiúból állnak akkor a legnagyobb eséllyel a fiatalabbak lesznek homoszexuálisok, vagy hajlamosak rá, így 5 fiúból a 3 legkisebb lehet meleg feltételezések szerint, így 2 nek kell megküzdeni az utódnemzésért nem 5 nek, ez azért jóval jobban hangzik. Ez a helyzet a fiúfivérekkel. Ezt egyébként mai kutatások is alátámasztják, h azokban a családokban ahol több fiú születik ott a legidősebb a legritkább esetben lesz meleg, de a legkisebbnél pont fordított az arány. Én ezt olvastam a homoszexualitás evolúciós kifejlődésért, van benne logika és érdekes is számomra, de ez csak a fiúk esetében áll fenn, de a leszbikusokra ez nem érvényes, hiszen a nők szülik a gyerekeket, szóval, ha ez a logika helyes lenni minden mértékben akkor nem léteznének meleg nők, legalábbis szerintem. Egyébként az állatvilágban is megfigyelték már a homoszexualitást, döntő többségben ezek az állatok hímek voltak. Genetikai módosulás, vagy torzulás így a fent említett említettek szerint érthető.
2014. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az előző válaszoló vagyok aki a hosszút írta:) Minden élőlényben megtalálhatóak mind női mind férfi hormonok, nemtől függetlenül. Még a legvagányabb bikában is van nűi hormon és a leglányosabb meleg srácban is van tesztoszteron. Valamiért ez melegeknél az ellenkező oldalra billen inkább, de ennek pontos okát több féle módon magyarázzák, az egyik volt amit előzőleg leírtam.
2014. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Elnézést a helyesírásomért:/ nem vagyok retardált, de ez most így sikerült :D :D
2014. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én úgy mondom amit mondok mint meleg személy aki volt pszichológusnál már. Anyám azért akarta hogy elmenjek mert nagyon fiatal vagyok, 14 éves és kb. 3 éve tudom magamról. Egyáltalán nem próbálják (a normálisabbak) megváltoztatni a nézőpontomat. Arról beszéltem hogy ez miben nyilvánul meg honnan tudom ezt és stb.

Egy normális pszichológus tudja hogy ez nem megváltoztatható dolog, nem is próbálja megváltoztatni. Inkább az a lényege hogy saját magadat tud elfogadni.(Nálam az önmagam elfogadása kimaradt mert totál természetesnek találom ezt.)

Gyakorlatilag ennyi amit én tudok rá mondani

2014. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!