Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki mit tud virtual reality-ről...

Ki mit tud virtual reality-ről? Már meg van a megfelelő technológia, hogy végre valósághűen benne legyünk egy játékban?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 22:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Milyen hatással lesz szerintetek a világra?
2014. máj. 16. 22:08
 2/14 A kérdező kommentje:
Valaki olvasta már a Ready Player One-t? Na hasonlóra gondoltam.
2014. máj. 16. 22:11
 3/14 anonim ***** válasza:

Konkrétan a könyvet nem olvastam, így nem tudom, konkrétan milyen szinten kellene valósnak lenni a virtuális valóságnak.


Léteznek már régebb óta különböző VR készülékek. Ezek ilyen "sisak" féle dolgok, ami a teljes látási szöget lefedi, így próbálja a valóság látszatát kelteni. Plusz talán van bennük hangszóró is (igazából sosem használtam még ilyet, csak olvastam/videókon láttam hasonlót)

[link]

[link]

Ezen kívül ezekhez a kijelzőkkel együtt használhatóak az úgynevezett NeuroGaming eszközök, például ilyesmik:

[link]

Ez végülis az agyi EEG jelet alakítja egy kimenetté, amit megfelelően feldolgozva irányítható 1-2 funkció, például egy számítógépes játékban. Ez viszont még elég gyerekcipőben jár, legalábbis szerintem.

Valamikor láttam egy videót, hogy a kettőt kombinálták.

Ezeken kívül az ember mozgását is érzékelhető (különböző kamerákkal, például Nintendo Wii, stb...), ilyesmivel is lehetne kombinálni a VR kijelzőket.


Ilyesmi eredmények már vannak:

http://www.youtube.com/watch?v=yJBB5rxs-8E

http://www.youtube.com/watch?v=7yDUfeOxOBM

http://www.youtube.com/watch?v=l-kwgxJ3bPk


Bocs, ha nem a kérdésre válaszoltam, illetve rosszul fogalmaztam, stb.

U.I.: A könyv, amit írtál, felkeltette az érdeklődésem, lehet, hogy utánanézek.

2014. máj. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyelőre sebességproblémák vannak.

Nem lehet olyan gyorsan feldolgozni a képet, hogy mozgás közben is élesen lásd.


A többiről (érintés, szag, stb) már nem is beszélve.

Egyelőre még józan embert (normál tudatállapotban) nem lehet becsapni vele.

2014. máj. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

02:39,


Nézz utána az Oculus Riftnek - teljesen józan ember gond nélkül elhiszi, hogy bent van a virtuális világban.


A második devkit pedig még jobban üzemel.

2014. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, az Oculus Rift-ről már én is halottam, ill. még az Emotiv epoc-ról.


http://www.youtube.com/watch?v=l-kwgxJ3bPk


Sajnos még nem találtam sem (magyar nyelvű) fórumot, sem oldalt amelyik behatóbban is foglalkozna ezzel a területtel. Néha elvetve találni egy egy cikket, de ezek többsége is főleg az Rift-re korlátozódik, az angol tudásom pedig gyenge.


[link]



Hihetetlen izgatott vagyok és nagyon várom, hogy mit hoz a jövő ilyen téren, remélhetőleg már nem kell nagyon sokat várni.


A könyvet pedig (kötelezően) ajánlom, bár még én is még csak az elején tartok.


Amúgy nem úgy gondoltam, hogy teljesen elveszítjük a realitásérzékünket.


Illetve az "agyi EEG" leolvasó hardvernél mennyire kell koncentrálni irányítás közben?


Van már olyan készülők amely az agy jeleit vizuális képpé tudja valamennyire alakítani, vagy inkább gondolat alapján megállapítani mire gondolunk? Egyáltalán ez lehetséges (tehát lényegében gondolatolvasás)?

2014. máj. 17. 09:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Eléggé kell koncetrálni - konkrétan az emotív-ot nem próbáltam még (sajnos, gyűjtök rá :D) - de pár gyengébb társával játszottam - de nem a legegyszerűbb. Baromi érdekes mindenképpen, vannak itt lehetőségek bőségesen :)
2014. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Milyen hasonló eszközök vannak még és milyen árban vannak? Azt látom, hogy a MindWave 80$.
2014. máj. 17. 11:01
 9/14 A kérdező kommentje:
2014. máj. 17. 21:17
 10/14 A kérdező kommentje:

Jön az Oculus rift új szériája júliusban:

[link]

2014. máj. 18. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!