Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Találtam fémpénzt a házban,...

Találtam fémpénzt a házban, amik el voltak színeződve, ecetbe tettem, mert azt olvastam hogy az segít, és tényleg, de van, ami csap piros lett, utána meg kékes-zöld, miért van ez, és hogy tudnám tényleg megtisztítani őket?

Figyelt kérdés

2014. máj. 25. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogkrémmel lehet a legjobban letisztítani a fémpénzt.
2014. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azzal lehet sikálgatni, de jó lenne tudni kicsit közelebbit is a fémpénzről, mert fémből vagyon sokfélét használtak érmegyártásra. Alapanyagnak lehet alu, vas, réz, cink, ezüst és arany (ez két utóbbi ma már ritka, inkább csak emlékérmeket adnak ki szín aranyból és ezüstből). Ötvözőként azonban elég sok mást felhasználnak arról a részről: vanádium, króm, nikkel, ezüst, arany, kobalt, szén, cink, arany, stb.


Kéne róla kép, most jó idő is van hozzá. Az lenne a legjobb, ha kivinnéd a szabadba, és félárnyékos helyen csinálnál róla képet közelről, de nem túl közelről (kb. 5-30 cm, fényképezőgéptől függően). Aztán töltsd fel egy képmegosztó linkre (pl. kepfeltoltes.hu), aztán már csak meg kell adnod a linkjét, ahol elérhető, és bárki bármikor megnézhetni.


Ha lenne róla kép, sokkal többet el lehetne mondani a leleményedről.

2014. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

5 forintosok, meg 10 forintos

aztán 89-es kétforintos

82-es húsz forintod

74-es cseh valami, ami kettőt ér :) (nem tudom a nevét de kcs van ráírva)

89-es ötforintos

a legérdekesebb viszont az 1915-ös 10 heller (most utánanéztem, onnan tudom :)


van még ezenkívül tiszta állapotban 10 forintos 83-ból

68-as amerikai dime

egy 74-es cseh 1 zlotyi vagy mi

meg volt egy pengő is, ami eléggé meg volt viselve, arra már nem emlékszem, milyen

meg egy nagycsomó fillér, ilyen is olyan is, de azok elég jó állapotban vannak. Meg a többi szürke is, gondolom alumínium


leginkább a mai öt forintosokat akarnám megtisztítani, meg a 10 forintost :))))

valamelyik meg is van kicsit sötétedve, a heller az eléggé vörösesbarnás

de majdnem mindre, amelyik együtt volt az ecetben, ráment az a kék valami

2014. máj. 26. 15:51
 4/4 A kérdező kommentje:
jah, meg van román 10 bani 3, ezek újak, be lehet váltani valahol? :))
2014. máj. 26. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!