Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudom, hogyan lehet előállítan...

Tudom, hogyan lehet előállítani gyakorlatilag és házilag egy (pontosabban kettő, iker) végtelen dolgot, jelenséget. Elhiszitek ezt? Esetleg tippek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 10:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Adsz valami működési leírást is hogy mit alkottál, vagy így látatlanban találjuk ki, hogy jó-e, és mitől jó vagy nem jó?


Ezek a mai kérdések... Nem semmi.

(Mintha megállna a kocsim az út szélén, én meg felhívnám a szerelőt, hogy nem megy a járgány, de valami berreg. Mondja má meg ennyiből: mit csináljak vele hogy jó legyen?)

2014. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el.


Tippnek valami tükrös jelenséget mondanék, bár az sem végtelen. Valami felett biztosan elsiklottál. Írd le, mi pedig megmondjuk, hol hibádzik az elméleted!

2014. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy van érdeklődés, de nem akarom túl gyorsan lelőni a poént, ezért még várok a megoldással. Agyaljatok egy kicsit.
2014. máj. 26. 12:41
 4/26 anonim ***** válasza:
Möbius-szalag.
2014. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Még ma közzéteszem a megoldást, addig is jó találgatást kívánok!
2014. máj. 26. 13:53
 6/26 Wadmalac ***** válasza:

A tükrös ötlet jó volt, két szembe állított tükör végtelen mennyiségű visszaverődést produkál. Csupán energetikai határa lesz, az elnyelődés miatt.

Hasonló játék megoldható a saját tévéképét néző kamerával.

Oldandó anyagon álló telített oldat végtelen ideig tartó oldódást és lerakódást produkál.

A régi vicc szerint elég az is, ha a tipikus szöszinek adsz egy papírcetlit, aminek mindkét oldalára az van írva, hogy fordíts.

Kicsit szűkíthetnéd a feltételkört, mert ez így annyira általános, hogy nem lesz eredménye.

2014. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Wadmalac nyertél! Valóban a két szembeállított hasonló méretű síktükörre gondoltam. Elvben biztosan végtelen az eredmény. Ki is lehet próbálni, gyakorlatilag sem elhanyagolható a látvány, mindenesetre nem látszik a vége!
2014. máj. 26. 16:15
 8/26 A kérdező kommentje:
De a többi javaslatod-ötleted se kutya, azokat meg én nem ismertem. Így hát itt a vége a kitalálósdinak.
2014. máj. 26. 16:19
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, leírom a hibát.

A tükörnek van fényelnyelése, így elvben sem végtelen a tükröződés. A foton részecske-természete miatt eljön az a pont, ahol az utolsó darabot is elnyelte valamelyik felület. Ha megszünteted a fényforrást, ez pillanatszerűleg megtörténik.

2014. máj. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű kipróbálni:

tegyél a két tükör közé egy villogó lámpát és némi port (hogy látsszon a fénye).

Hiába a sok visszaverődés: a por mégis ugyanúgy fog villogni, ahogy a lámpa is.


Bármilyen jó tükröt is szerzel, és bármennyire is párhuzamosan állítod be: 1000-nél többször nem fog visszaverődni. Még annyiszor sem.

És, ha mondjuk 10 cm-re vannak, akkor az 100 méter út, amit a fény elképesztően rövid idő alatt megtesz.

2014. máj. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!