Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan szerezhetek információk...

Honnan szerezhetek információkat az ókori római hadseregről?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen viszonyban voltak egymással az emberek, és hasonlók, szóval azok a dolgok, amiket nem találok sehol.
2009. dec. 30. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a Róma című filmsorozat egész hiteles(nek tűnő) képet ad erről, de nem vagyok szakértő.
2009. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Google a barátod.


Mellesleg ha konkrét kérdéseket teszel fel, én szívesen válaszolok.

Milyen kapcsolatban voltak az emberek? Hogy érted?

A legionáriusok kis, hat fős csoportokba voltak beosztva. Ők együtt éltek. Együtt ettek, együtt aludtak, egy sorban álltak a csatában, együtt töltötték a szabadidejüket. Ennél egyel nagyobb egység volt a centuria, amiben 100 ember volt. Nekik rendszeresen szerveztek programokat, mai szóval "csapat építő tréningeket", javarészt sportversenyeket. Az ennél magasabb egységeken (cohors, legio) is működött ilyen, de az már kevésbé volt hatékony.

Erre gondoltál?

Vagy ha nem, akkor kérlek fogalmazd meg pontosabban a kérdésed!

2009. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ókori római hadsereg olyan volt mint a mai amerikai hadsereg, a U.S. Army és a szerepe is az volt : egy imperialista nagyhatalom hódító hadserege. Ezért sokan nem szerették őket, például Vercingetorix gall keltái vagy Decebál dákjai. Amúgy ezt a gyülevész hadat dicső elődünk, a hátrafelé nyilazó, bőrpikkelypáncélos pártus lovashaderő jó néhányszor tönkreverte.

Más imperialista hódító haderők, pl. az asszír birodalmi hadsereg, Szulejmán török serege vagy a szovjet Vörös Hadsereg is érdekel ?

2009. dec. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!