Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milye U vasgerendát válasszak...

Lom kérdése:

Milye U vasgerendát válasszak 3000kg súly elbirásához?

Figyelt kérdés
négy U vasgerendáról lenne szó akar egy asztalnál.

#Teherbitás
2014. jún. 6. 09:43
 1/7 Wadmalac ***** válasza:

Gerenda hosszok, alátámasztási pontok, terhelés helye? Szerkezeti kialakítás, esetleges merevítők?

Vagy simán lábaknak akarod, a tömeget egyenletesen elosztva?

Milyen hosszú lábakkal?

Az ég egy világon semmi adatot nem adtál, ami alapján méretezni lehetne.

2014. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A leírás alapján, amit adtál:


olyat, ami elbírja a terhelést.

2014. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2000mm HOSSZU ,1500mm SZÉLES és 600mm magas NYOMOLAPROL VAN SZO/tomor acél/.ami 3 tonát nyom és kellene alá 4 láb ami elbirja én U vasgerendára gondoltam, és olyan kellene ami elbirja a terhelést , lehetoleg olyan 500mm hosszuságu kellene h legyen a láb.
2014. jún. 6. 11:17
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Az U nyomásra, kihajlásra az aszimmetrikus kialakítás miatt nem a legjobb.

Én az I-tartót javasolnám, abból az erősített talpú HEM-et. Egy HEM 100 szerintem jó lesz. 6 m-es szálak vannak, de általában hajlandóak fleezni és akkor csak 3 m-t kell megvenned.

Olyan 220-240 Ft körül van kilója.

HEM 100-ból leszabással kb. 10.000,- Ft lesz a 3 métered. Ha össze akarod daraboltatni, olyan 1000-1500 Ft-ot szoktak kérni vágásonként.

Ja persze mindez nettó ár volt. :)

2014. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszi
2014. jún. 6. 11:47
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha ezt a 3000 tonnás nyomolapot meg szeretném emelni targoncával és kellene a tetejere csinálni egy villazsebet milyen laposacélt válasszak / az acél fektetve lenne a nyomolapon a targonca villa méretére hajtogatva./és ez heggesztve lenne.kb milyen vastag es széles lapos vas kellene + esetleg a varat hosszusaga h birja is?
2014. jún. 6. 12:13
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Na arra meg tényleg villaszélességet bíró U-tartó darabok kellenének. Ha súlypontban lesz, tehát feszítést nem kap, akkor is kellene szerintem egy-egy 500 mm hosszú darab, legalább 20-as varrattal végiglőve.

De lehet hogy 4 db jól elhelyezett menetes 2 tonnás emelőszem jobb lenne.

2014. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!