Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki le tudná nekem írni...

Valaki le tudná nekem írni Arany Jánostól a Zách Klára elemzését?

Figyelt kérdés

Olvasom a netet, elolvastam már pár elemzést, de nem értem egyszerűen. Sokszor ír le valami oroszlán és szűz párosítást, de így sem értem.


Segítség, sürgős lenne!


2014. jún. 10. 16:17
 1/1 anonim ***** válasza:

A versben a lanyok a kinyilt viragok (elso versszak kb errol szol). A kiralyno occse Kazmer megkivanja az egyiket (nem tudjuk meg hogy kit, de nyilvan Klarat), mire a kiralyno mondja hogy akkor maradjon otthon a heveron.

A templomban a kiralyne eljatssza, hogy otthon maradt az olvaso (az a rozsafuzer regies neve), es visszakuldi Klarat. Tudjuk, hogy Kazmer otthon varakozik a heveron.


Klara hiaba keresi az olvasot tobb mint egy oraig, ellenben hopp, tortenik valami, ami miatt mar nem tud visszamenni a szuzek koze, ellenben olyan halalos szegyen, hogy inkabb meghalna. Haza is rohan az apjahoz panaszkodni. Magyarul megeroszakoltak.


Klara apja - Felician - duhos lesz az eroszak miatt es elmegy igazsagot tenni. Elobb a kiralynore tamad, de csak negy ujjat tudja levagni. Majd a kiralyno gyermekeit (Endre, Lajos) tamadja, akiket Gyulafi onfelaldozasa ment meg. Vegul legyozik Feliciant, es jon a megtorlas.


A kiraly megkerdi, hogy mi legyen a bosszu. Az ujjaiert egy-egy rokon halalat keri, meg hogy ugy altalaban irtsak ki az egesz csaladot.

2014. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!