Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mondanátok vagy linkelnétek...

Grielean kérdése:

Mondanátok vagy linkelnétek nekem számolós játékokat?

Figyelt kérdés
Vannak ilyen matematikai játékok, hogy vegyél egy számot, mondjuk a születésed dátumát, vagy a cipőméretedet, és sok művelet és átalakítás után kijön a számolónak valami rá jellemző eredmény. Ilyeneket tudtok mondani, vagy linkelni olyan oldalt, ahol hasonlóakat gyűjtöttek össze?
2014. jún. 10. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
A lábméreted szorozd meg kettővel, majd adj hozzá 40-et. Az eredményt szorozd meg 50-nel és adj hozzá 11-et. Az így kapott számból vond le a születési évszámod (négyjegyű szám). Az eredmény első két számjegye a lábméreted lesz, az utolsó két számjegy pedig az, hogy hány éves vagy.
2014. jún. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt egy másik, ezt még régebben írta itt GYIK-en egy válaszoló, idézem:

"Gondoljon a születési hónapodnak sorszámára (január:1 stb...)Ezután szorozd meg kettővel.Ehhez adj 5-öt.Ezt szorozd meg 50-el.Majd add hozzá a korod.

Az eredményt megmondod nekem.


Én elveszek belőle 250-et.A kapott szám 3-4 jegyű lesz.Az utolsó két számjegy megadja a korod az első/kettő pedig a születési hónapot.


Vegyünk egy példát

Pl.:5×2=10+5=15×50=750+23=773-250=523

Tehát 23 éves és májusban született!"

2014. jún. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!