Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent a rádió távirányítá...

Mit jelent a rádió távirányításban a több csatorna használata?

Figyelt kérdés
Adott például egy 4 csatornás rádió távirányító adó.
2014. jún. 12. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezzel 4 független dolgot lehet vezérelni (pl. 4 szervót).

Ez általában repülőgépekhez szükséges, autóhoz 2 is elég.

2014. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elnézést, véletlenül elküldtem a kérdést...


Szóval az adó mondjuk 2,4 GHz-s frekvencián működik.


Az egyes csatornák moduláció útján jönnek létre (a 2,4 GHz-s vivőjelet és a kisebb frekvenciájú irányító jelet összegzik), vagy a 2,4 GHz egy frekvenciaintervallum közepe és szűrőáramkörökkel osztják csatornákra?

2014. jún. 12. 14:15
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Elvileg analógnál is lehetséges több különböző frekvenciájú jelet egyszerre ráinterpolálni egy vivőfrekire. De itt szerintem digitális átvitel van. Mindkét esetben egyetlen vivőfrekvencia van.

Majd valami szaki csak kijavít, ha mellényúltam.

2014. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam át kellőképpen a kérdést...


Kimaradt a zavarszűrés lehetősége.

Mivel a legtöbb távirányító 2,4 GHz-n működik, ezért a szűrőáramkörösök zavarnák egymást.


Arra tippelek, hogy a vivőjelre digitális jelsorozatot raknak egy-egy csatorna esetén. Ezek a jelsorozatok távirányítónként eltérnek, hogy ne zavarják egymást, mint a garázskapu nyitók vagy az autók központi zárjának távirányítói.


Ebben az esetben az lenne a kérdésem, hogy egy adott csatorna pontosan hogyan jelez, ha hosszabb ideig aktív. Először elküldi a jelsort, hogy a vevő azonosítani tudja, hogy ez neki szól, aztán míg magas szintet érzékel, addig aktív, vagy folyamatosan ismétli a jelsort?


Huh, azt hiszem jobban el kell merülnöm a témában...

2014. jún. 12. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!