Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Diplomások ti hány év alatt...

Diplomások ti hány év alatt végeztétek el az egyetemet?

Figyelt kérdés
és hány éves volt a képzésetek?

2014. jún. 24. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5 eves volt, 5 ev alatt vegeztem el. Es akkor meg nem volt kreditrendszer.
2014. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azért ez eléggé függ attól is hogy mit tanul az illető és melyik intézményben.
2014. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kreditrendszar*
2014. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Diplomát 3-4-5-6 év alatt lehet szerezni szakiránytól függően. Elvégezni pontosan ennyi idő alatt lehet. Rendkívül ritkán előfordul, hogy kevesebb idő alatt végez valaki. Ugyancsak ritkán az is előfordul, hogy objektív ok miatt tovább tart. Minden más esetet, ahol tovább tart, közönségesen trehányságnak/lustaságnak/tudatlanságnak hívnak.
2014. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy esetleg ki mennyit csúszott vagy ha nem is sikerült elsőre 1-2 tárgya akkor ezért még tovább tartott-e vagy pedig be tudta hozni a lemaradást.
2014. jún. 24. 12:53
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
100%
Én mellette kellett hogy pénzt keressek, agyon kellett halasztanom, ráment 7 évem.
2014. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik hogy 6 évbe fog telni. Részben saját hiba, részben a tanárok nem megfelelő hozzáállása. Meg nálunk nincs keresztfélév semmiből...
2014. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5 éves volt, 5 év alatt végeztem el. (GATE) Akkor még nem volt kreditrendszer.

A kezdő évfolyam kb 2/3-a 5 év alatt végzett, a maradéknak kb. fele-fele 1 évvel később végzett, ill. abbahagyta, nem fejezte be.

2014. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha egy-két(-akárhány) olyan tantárgy nem sikerül, amelyekre nem épülnek továbbiak, akkor azt simán be lehet hozni a következő félévekben, tehát nem csúszol miatta. Ha viszont egy következő félév egyik tantárgyához előfeltétel egy előző tantárgy megléte, akkor már esélyesebb a csúszás. Azért nem biztos, mert szerencsés esetben nem tart a "sor" a képzés végéig. Én csúsztattam így egy tantárgyat (szándékosan) rögtön az első félévben, mert 19 zh és vizsga volt úgy kezdésnek... Aztán csökkent a tantárgyak száma, és meg is szoktam a tempót, úgyhogy nem volt gond; normál idő (4 év) alatt végeztem el a főiskolát.
2014. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
Hát én sajnos csupa egymásra épülőbe nyúltam bele. Éjjel dolgoztam, nappal bóbiskoltam az előadásokon. Amire nem láttam reális esélyt, azt inkább csúsztattam. Ösztöndíjhoz olyan súlyozott átlag kellett, hogy esélytelen volt, el kellett tartani magam napi 100 km buszozással, kajával, tanszerköltséggel.....ebben végképp nem foszthattam ki a rokkantnyugdíjais szüleimet. Ez van.
2014. jún. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!