Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nyelvtanfolyam, vagy nyelvtaná...

Nyelvtanfolyam, vagy nyelvtanár, melyikkel lehetne gyorsabban felkészülni nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Októberben le kéne tennem egy közepet angolból, melyik lehetne gyorsabban haladni?

2014. jún. 28. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha azon a szinten vagy, ami éppen elég lenne a nyelvvizsgához, akkor a nyelvvizsga feladatok gyakorlásával, nyv-hez tartozó hanganyagok, valamint angol nyelvű rádió és tv műsorok tudatos hallgatásával, a lehet felkészülni egy biztosabb eredményért.


Adott nyelvvizsgához tartozó tanfolyamokon többnyire ezeket kapod meg.


Ha a tudás nincs azon a szinten, hogy legalább 50-60%ot el tudnál érni magadtól, akkor nyelvtanári segítség fel tud hozni magasabb szintre.


Külföldön töltött néhány hét még nagyobb magabiztosságot és gyakorlatot tud hozni!

2014. jún. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kb alapszinten lehetek..

Nyelvtanfolyamokról mi a véleményed?

2014. jún. 28. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok elfogulatlanul nyilatkozni, mert nekem nem jöttek be. Az aktív beszélgetés és az angol nyelvű sorozatok angol felirattal segítettek abban, hogy most folyékonyan tudom kifejezni magam. Tanárral ezt nem tudtam elérni. A tanár addig volt jó, amíg a szabályokat megtanultam (fél év).


Ez vagyok én, mert nekem a példákon való tanulás, a megértés sokkal többet jelent, mint az elmélet.


Ha neked egy tanár tud segíteni a tanulásban, akkor annyit megér, hogy egy nyelvet megtanulj!

2014. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

<< A tanár addig volt jó, amíg a szabályokat megtanultam (fél év). >>


Meg kell mondjam, elég sazr tanárod lehetett, ha annyit tudott, hogy bemagoltatta veled a szabályokat, és fél év után már nem tudott újat mondani.


Mondjuk ugyanezt a tanárt kifoghattad volna úgy is, hogy a nyelviskola szerződtette, te meg csak megkapod a csoporttal. Még válogatni sem tudnál.


Vagyis a tanárválasztás így is, úgy is olyan kockázat, amit a nyelviskolával nem tudod kiküszöbölni.


Ehhez a nyelviskola csak plusz tehertétel, mert soknál előfordul, hogy a pénzt a tanulóktól előre beszedi, a tanárokat meg csak utólag, könyörgésre, perrel fenyegetésre fizeti ki.

2014. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!