Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Állítólag: a ballisztikus zselé?

Állítólag: a ballisztikus zselé?

Figyelt kérdés
Tudja valaki hogy tudom elkészíteni és mik és hol tudom be szerezni a hozzávalókat?
2010. jan. 5. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
ez engem is érdekel.
2010. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Egy blogból másoltam ki:

"A mai napon sikerült előállítanom korunk egyik legfejlettebb eszközét, a ballisztikus zselét, amit eredetileg lőfegyverek tesztelésére használnak. E recept alapján dolgoztam:

-20 gramm zselatinpor - ABC-ben kapható - 100 FT

-20 ml glicerin - gyógyszertárban kapható - szintén párszáz FT

-100 ml ioncserélt víz -benzinkúton a legócskább víz, egy liter, 200 FT


Ezeket össze kell önteni (a glicerines-desztillált vízbe a zselatint), állni hagyni egy fél óráig, majd ilyen dupla falú edényben 140 fokig melegíteni, és lehűteni. Én tettem bele egy kis (kb fél zacskó) zöld ételszínezéket is, amitől szép fekete színe lett. De a tetején ilyen fehér foltok úszkáltak - pont mint a Mythbusters-féle lötyi, úgy nézett ki. Most kiszedtem nemrég az üvegtálkából, amibe tettem, (már megszilárdult) és még kiraktam 15 percre a hűvös ablakpárkányra. (kívülről)"


De ha megy az angol, akkor:

[link]

[link]


De én egyáltalán nem vagyok benne biztos (sőt!), hogy ezeknek pont olyanok lennének a tulajdonságai, (holott ez lenne a lényeg)...

lehet kapni kifejezetten ballisztikus zseléhez való port... de hogy azt hol, arról sajnos fogalmam sincs.

2010. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igaz hogy a magyar lapon glicerin is kell de az angolon nem láttam
2010. jan. 6. 14:22
 4/5 A kérdező kommentje:
és szólj ha kapsz glicerint
2010. jan. 6. 14:35
 5/5 gungasam ***** válasza:
2023. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!