Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gyerekek Van itt rajtam kívül...

Gyerekek Van itt rajtam kívül olyan, aki már 13 évesen a kvantum-mechanikéfól nézett tudományos filmeket? 15/f

Figyelt kérdés
2014. júl. 5. 21:49
 1/9 anonim válasza:

Nem vagy egyedül! xD

Szerintem hamarabb is, mint 13 éves korom.

14F

2014. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Pl: én! Én a fibonacci számsort próbáltam elemezni. Te miket néztél pontosan a kvantum mechanikáról? ( érdekelnek az ilyenek!) De te érted is vagy csak érdekel?
2014. júl. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jajdesok k**vaokos gyerek van itt!
2014. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy igazából nem tudom pontosan, higy mikor, kezdtem, valamikor 1-15 éves korom körül valószínűleg azért (is) mert a szüleim nem igazán engedik, hogy normális filmeket nézzek :/

És igazából csak szimplán az űrkutatás érdekel(t) és csak amikor elkezdtem erről szóló 1 órás tudományos filmeket nézni, akkor szép lassan belefonódott a képbe a kvantum-fizika (de ezt is csak tv-ből néztem ráadásul keresztanyámnál, aki kb 150 kilóméterre lakik tőlünk így elég kevés alkalmam volt rá...)

Aztán gépről kezdtem nézni, de asszem még a 10. Óráig se jutottam el, mikor szóltak, hogy más is hagyjak netezni... (mivel saját gépem nincs :/)

Aztán rájöttem, hogy lg gu230-as telómra tudok letölteni YouTbobról és így megint elkezdtem nézni ezeket, de akkor meg az volt a gond h elég rossz volt a képminőség, kicsi a kép és akkor besokaltam így abbahagytam, de addig borzasztóan sokat néztem akár napi 8-10 órát :)

Kb Stephen Hawking és a multiverzum elmélet ill az időutazás és ezáltal a fénysebesség érdekelt nagyon :)

Azóta szinte teljesen leálltam az ilyenekkel...

De kb fél éve láttam a piramisokról egy (tudományos) filmet, hogy milyen összefüggések vannak a számok (számsorok)ban :)

Most pedig kb egy hónapja A Nagy Titok c filmet látram (ami annyira"tetszett" hogy letöltöttem és már több, mint 10x megnéztem)

Olyan furán jó érzés volt látni, hogy van egy film, ami a már korábban megfogalmazott élet-filozófiámról, a vonzás törvényéről szól :)

2014. júl. 6. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:

hát van egy rossz hírem. elég sok pont, amit felsoroltál, közelebb van az ezotériához meg a hülyeséghez, mint a tudományokhoz. 15 évesen nem gáz ez, csak gondoltam szólok, mielőtt nagyon elájulnál saját magadtól.


A kvantum mechanika érdekes dolog, de ne mondd rá túl gyorsan, hogy érted. Ha jól tudom, egy tudós sem mer ilyen állítást tenni jelenleg a kvantum mechanikával kapcsolatban.

2014. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van, gyerekek. Amiket írtál, azok nem a kvantummechanikáról szólnak, hanem annak populáris félreértelmezései. Ezredszer is leírom: a kvantummechanikának semmi köze a tudathoz, a lélekhez, a "vonzáshoz" vagy bármilyen ezoterikus, spirituális témához. Nem engedi meg a fénysebességnél gyorsabb utazást vagy információátvitelt, nem a tudatod hozza létre az anyagot, nem fogsz sosem kvantumfizikával lottót nyerni, és a jelzálogot sem fizeti be helyetted.


A "hétköznapi" interneten található, kvantummechanikával foglalkozó cikkek/blogok/videók 98%-a lebutított, félremagyarázott, misztikus hülyeség. Remélem, erre majd rájöttök ti is, ha nagyobbak lesztek és tanultok egy kis valódi fizikát.


A tanácsom az, hogy még ha hitvány gyermekek is vagytok csupán, akkor is éljetek némi kétkedéssel bármi iránt, ami kvantummechanikáról szól. Majdnem biztos, hogy hülyeség, amit olvastok.

2014. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Láttam egy kérdésnél "Gyerekek Van itt rajtam kívül olyan, aki már 13 évesen a kvantum-mechanikéfól nézett tudományos filmeket? 15/f" az arról szóló hozzászólásodat, hogy az interneten elérhető kvantummechanikáról szóló tartalmak mennyire hamisak. "A "hétköznapi" interneten található, kvantummechanikával foglalkozó cikkek/blogok/videók 98%-a lebutított, félremagyarázott, misztikus hülyeség." Azt szeretném Tőled megkérdezni, hogy a Morgan Freeman-A féreglyukon át is ezekhez tartozik vagy az azért tudományosabb? Humán érdeklődésű 18 éves vagyok, de az ilyen izgalmas témák mint a kvantummechanika, hobbi szinten érdekelnek. Mit ajánlasz nekem, mit nézzek/olvassak a témában?

Előre is köszönöm a válaszod.

Üdv.: Fanni

2014. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi, ezt privát üzenetnek szántam volna. :(
2014. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább nézz Dávid Gyulát. Szerencsére tőle is sok van a youtube-on.
2014. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!