Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van-e még valami, amit esetleg...

Van-e még valami, amit esetleg nem fedeztek fel? Nincs feltalálva?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésemen azt értem, hogy az alábbiakon kivül: használati tárgy, elektronikai eszköz, genetika, gyógyászati eszköz, autóvillamosság, közlekedés (légi, földi, vizi), űrkutatás, földmélység kutatás stb.

Szerintem már minden fel van találva. Viszont lehet, hogy gyakorlati használataik még nem ismertek.


2008. aug. 4. 10:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején, amikor a klasszikus fizikát korrekt módon kidolgozták, a tudomány 99%-ig lezártnak nézett ki: tehát mintha már szinte mindent kitaláltak volna. Egy-két bosszantó apróság maradt csak: pl. a fotoeffektus.


Aztán ezekból nemcsak egy csomó új tudomány nőtt ki (atomenergia, relativitáselmélet pl.) - de kiderült az is, hogy amit látunk, az valójában a világunknak csak a felszíne. Alatta ezerszer bonyolultabb maga a világ - és főleg: sokkal többet tud (többféleképen viselkedhet)!

2008. aug. 24. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszolónak mondom, bár az a helyzet, hogy eben nem vagyok biztos nade az a lényeg, h tévében vagy nemtommár hol hallottam, hogy elvileg lehetetlen a fénynél gyorsabban haladni...am ezt énsemm hiszem el, ugyanis enmtudom hogy miért ne lehetne gyorsabban haladni

2 kérdés:

1 mi az a fotoefektus? hmm jolvan jolvan tudom .. google

2 ha a hangsebesség átlépésekor hangrobbanás "keletkezik" akkor mivan ha a fénysebességet lépjük át?

2008. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%
A jelenlegi fizika szerint azért nem lehet elérni a fénysebességet, mert a gyorsulás során minden test tömege nő. Minél gyorsabban megy, annál jobban nő a tömege. Minél nagyobb a tömege, annál több energia kell a további gyorsításához. Így egyszerűen exponenciálisan nő a gyorsításhoz szükséges energia mennyisége ahogy egyre nő a tömege is. A fénysebesség eléréséhez végtelen mennyiségű energia szükséges, ami nyilván nem létezik.
2008. okt. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
de ezt nemértem.. a fénysebesség, az nem a végtelen. az is "csak" egy sebesség, mint pl a 30 km/h csak sokkal több.attól hogy a fénynél semmi semm megy gyorsabban, még létezhet olyan dolog ami képes rá. mikor nemtudták hogy lehet a hangsebesség fölött repülni, arról is azthitték hogy lehetetlen
2008. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A fénysebesség az nem 'csak egy' sebesség!!!

Arról van szó, hogy a téridő 4 dimenziója összefügg. Vannak ún. 'világvonalak'. Az egyik az, ha állsz valahol - akkor az időben normál sebességgel haladsz előre. A másik a fény: számára az idő áll. Ha a kettő között (pl. a fénysebeség 90%-ával) mész, akkor az idő lassul.

Mivel az idő nulla alá nem lassulhat (időgép) - tehát a törvényeink ott már nem érvényesek. Vagyis ÍGY nem lehet elérni a fénysebességet.


Na, pl. ez az a terület, ahol teljesen biztosak lehetünk benne, hogy bőven van még felfedeznivaló.

2008. nov. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis kiegészítés fénysebesség témában:

Az nem teljesen igaz, hogy a fénysebesség nem léphető túl. Amikor ezt mondják, akkor a fény vákuumbeli terjedési sebességéről van szó. Más közegben a fény sebessége alacsonyabb lehet, és itt már lehetőség van annak túllépésére.

Ha valamely anyag (rendszerint részecskéknél fordulhat ez elő) túllépi az adott közegre érvényes fénysebességet, akkor elektromágneses hullámot bocsájt ki (ezt Cserenkov-sugárzásnak hívják). Mivel ez energiát igényel, a részecske szépen lassul, így a sebessége aztán visszaesik a közeg fénysebességére, amikor is a Cs.-sugárzás megszűnik. (Persze a közegellenállás miatt tovább is lassulhat.)

A Cs.-sug. elég látványos, mert fotonok kibocsájtásával látható fény hullámhosszán szabad szemmel is látható eredménye van: atomreaktorok hűtővize szép kékes fénnyel világít.

Akit érdekel, neten találhat bővebb infot erről.

Kép pl. itt:

[link]

és itt:

[link]

2008. nov. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
értem (azthiszem) tehát ha a fénysebességet túllépnénk, elméletben visszafelé haladnánk az időben, az pedig (mostnai ismereteink szerint) lehetetlen am az is lehet, hogy ha átléped a fénysebességet, akkor abban a pilanatban amikor fénysebességgel haladsz az idő megáll, de ahogy gyorsulsz, egyre felgyorsul az idő ... de ez csak egy beteg ötlet
2008. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!