Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a bolognai...

Mi a véleményetek a bolognai képzésről? Jónak tartjátok, vagy kifejezetten rossz?

Figyelt kérdés
Ellene és mellette szóló érveket várok.
2010. jan. 10. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

rossznak.

1. az egyetemi felvételi rendszer eltörlésével, a kétszintű érettségi behozatalával sok hülye bekerül az egyetemre, és ezáltal felhigul az egész.

2. a bolognai rendszer lehetővé teszi a hagyományos rendszerrel szemben, hogy nem kell félévente 30 kreditet teljesitened, igy továbbgörgetheted a tárgyaidat.

3. a bolognai rendszer a Ba-ból és az Ma-ból áll, ezek az alap és mesterképzések elnevezései, lehetőséged van arra hogy a Ba elvégzése után, egy másik egyetemen (akár külföldin) folytasd a tanulmányaidat, vagy egy merőben más szakot kezdj el (bölcsész Ba után gépész Ma)

4. amit a régi kredites rendszerben 5 év alatt tanultak meg azt neked 3 év alatt fogják alapozótárgyak formájában, felszínesen leadni.

5. nincsen szigorlat, csak egy záróvizsga a végén, és egy szakdolgozat.

6. pitiáner, könnyű alig vannak elvárások, én bölcsészre járok, folyton lehülyéznek minket a Ba miatt, mostmár Mara kerültem be, és nagyon engedékenyek velünk, mindenki 5öst kap mindenből.

7. a Ba végére egy középfokú, az Ma végére egy felső + egy középfokú kell, a régi hagyományos képzésben csak egy alap és egy középfokú kellett.

8. egyébként most fut ki idén a régi rendszer utolsó évfolyama, sok egyetemen még nem vezették be a bolognait de be akarják

9.a színművészetin, képzőművészetin, orvosin és jogon nem indul be, ezek osztatlan képzések maradnak.

2010. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a bölcsész és tanárképzés halála
2010. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A természettudomány képzés halála is. 3 év alatt nem lehet csillagászatot tanítani, 3 év kell csak az alapozó matekhoz és fizikához.
2010. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az igaz, hogy csak egy szakot lehet ingyen elvégezni? (mellé ingyen csak egy herélt szakot vehet fel az ember, úgy hallottam)

fizetni kell, ha több tárgyat akarsz felvenni, mint amit ők kitaláltak?

2010. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, mindkettő igaz
2010. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen egyszerre csak egy szakot végezhetsz államin (ingyen) és azon belül választhatsz egy minort vagy specializációs szakirányt, ami voltaképpen csak egy csonka 4 féléves szak. a kreditekkel az a helyzet 3 év 180 kreditet fed le, és ennek a 10%át 18 kreditet vehetsz fel plusszban, ha efelé mész kreditenként 2000 ft-od ugrik.
2010. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

akkor ezek még durvábbak, mint a képzési idő lecsökkentése


főleg, hogy a középiskolai tanárok foglalkoztatása egyáltalán nem az egyszakos tanárokra van ráállva

2010. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kösz, hála Istennek én ebből már kimaradtam, ezért se voltam biztos a dologban
2010. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!