Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a helyes mértani megnevezés...

Mi a helyes mértani megnevezése a "maci sajt" egy különálló körcikkjének? (úgy értem, mint a trapéz, paralelogramma, négyzet stb stb. )

Figyelt kérdés
Hisz háromszög nem lehet, mert az alja körívvel rendelkezik,én meg a háromszögekre egyenes vonalakkal emlékszem... kocka sajt kifejezést meg eleve nem tudom honnan is jött?

2014. aug. 19. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Körcikk.
2014. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:
100%

Körcikk alapú hasáb?


A kocka matematikai értelemben szűkebb fogalom, mint amit a hétköznapokban használunk. Kockásnak szoktuk hívni néha azt is, ami korrektebbül talán szögletes lehetne. Kockás füzet, kockás fülű nyúl, kockahas, kockacukor (ami gyakran téglatest alakú). Bár a matektanárok rendre ki szokták javítani a diákokat, hogy „az nem kockás füzet, hanem négyzetrácsos”, de ez nem feltétlenül korrekt eljárás, mert a rácshálós valamire is szoktuk azt mondani, hogy kockás. Tehát a kockasajt kifejezéssel nincs különösebb gond. Egyszerűen annyi, hogy nem matematikai értelemben vett kockáról van szó.

2014. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%
Tényleg körcikk alapú hasáb, mivel 3 dimenziós. És a nevében is bennevan, az alapja körcikk.
2014. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából én is erre gondoltam, csak ugye térbelisége kissé zavart a megítélésben... Szép napot! :)
2014. aug. 19. 16:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy a mértani fogalmak nagy része a valóságban nem is létezik :D

Gondoljatok bele, még egy atom sem tud teljesen tökéletes gömb alakot felvenni, akkor egy ilyen nagy valami, mint egy üveggömb például? Mindig lesznek rajta mikroszkopikus egyenetlenségek, kitüremkedések. Ugyanígy nemlétezhet matematikai értelemben vett kocka sem, de még megkockáztatom, hogy párhuzamos vonalak sem.

(Egyszer majd érettségi után a tanár szemébe fogom vágni, hogy micsoda áltudományt tanított nekünk!) :D

2014. aug. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem éppen atomi szinten érdekel a maci sajt, hanem csak ahogy ránéz az ember, de azért köszi a választ.
2014. aug. 24. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!