Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tetszhalott állapot hogy...

A tetszhalott állapot hogy indul be? Lehet táplálék hiány miatt tetszhalott állapot? Ha igen akkor ott hogyan ébred fel ebből az állapotból?

Figyelt kérdés
Pl.: oxigén hiány esetén a sejtekből 1 adott szint alá csökken az oxigén menyisége (ami még nem halálos) akkor elkezd termelni 1 anyagot ami kiváltja ezt az állapotot vagy folyamatosan termeli és az oxigén jelenléte semlegesíti? (vagy valamilyen másik lehetőség?)

2014. aug. 28. 06:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Én pl. nem tudom, mi a"tetszhalott állapot". Pedig intenzives szakorvos vagyok. Olyant persze már hallottam, hogy valakiről azt hitték, hogy meghalt, de ez nem volt igaz. Talán az is elképzelhető, hogy a szívmegállás után 1-2 perccel valakinek a szíve magától újra indul. Az azonban nem fordulhat elő, hogy valakinek a szíve valóban megállt, napokig így volt, majd a temetésen újraindult, és a halott kikopogott a koporsóból. Ez csak legenda, amivel egymást ijesztgetik az emberek.
2014. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem erre gondoltam, nem embereknél. Most hogy így belegondolva tényleg nem volt elég pontos.


Arra gondoltam amikor bizonyos élőlények az élhetetlen körülmények miatt egy ideig techalott állapotba kerülnek.

(pl.: kevés az oxigén akkor termelnek 1 anyagot ami meg akadályozza hogy a sejtjeik elhaljanak vagy bármilyen baktérium lebontsa őket

majd ha újra lesz oxigén akkor az lebontja ezt az anyagot és "újra éled" az adott élőlény (tudtommal így működik de nem csak oxigén hiány miatt alakulhat ki)).

2014. aug. 31. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!