Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Többletenergia termelés...

Többletenergia termelés esetén hogyan működik a hálózatba termelés?

Figyelt kérdés
Milyen feltételeknek kell megfelelni? Van esetleg valaki aki látott már ilyet? Pl napelem álltal termelt villamos energiát átvett az elmű

2014. szept. 3. 14:16
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Valahol a területi villamos művek, hol EON, hol más, nem tudom, oldalán van erről tájékoztató anyag.

Egyébként úgy néz ki a dolog, hogy (persze a te költségdre) a vill. művek feltesz a betápodra egy visszafelé mutató villanyórát, és az azon fellőtt zeuszra fizetnek valami X százalékát (persze 100 alattit) a saját áramuknak.

2014. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Trafó1 ***** válasza:
100%

Ajszem úgy megy hogy mérik a betáplált menyiséget és azt levonják a fogyasztásodból, ha többet termelsz mint amennyit fogyasztasz kapsz valami minimális pénzt de nem annyit mint amennyiért te veszed az áramot.

Különben meg inverter, szerződés, szabványos kialakítás, stb.

2014. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van fenn egy 3,5 kW-os rendszer a tetőn. Nekem az Eon szolgáltat.

[link]

A fenti linken minden kérdésedre meg kellene találnod a választ, de ha nem, kérdezz nyugodtan.

Évi szaldóelszámolást kell kérni, és nem érdemes többletet termelni, mert a rendszerhasználati díjak nélküli áramárat fizeti érte a szolgáltatód - és ezt sem automatikusan, hanem ki kell számláznod neki, tehát majd szja-znod is kell belőle...

Én ami többletet nyáron összehozok, azt télen elfogyasztom...

2014. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért itt hadd hívjam fel a figyelmet #3 hozzászóló írására, ő írja, hogy nem "valami X százalékát", vagy "valami minimális pénzt", hanem annyit, mint amennyit bárkinek fizetnek... :)
2015. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!