Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A pisi romlandó?

A pisi romlandó?

Figyelt kérdés
Belepisiltem egy flakonba (nem állt rendelkezésemre WC, és nagyon kellett),úgy emlékszem kidobtam, de most megtaláltam, kinyitottam és furán rothadt szaga van. A pisiben mégis mi romlik meg???
2014. szept. 6. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindazon, számunkra már szükségtelen vagy káros szerves anyagok összessége, amelyekből bizonyos baktériumfajok még azért egész jól tudnak profitálni.
2014. szept. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A friss vizelet steril(ezért lehet meginni anélkül, hogy bajod lenne), idővel viszont baktériumok jelennek meg benne. Amikor valami megromlik ugyanez történik, ha van mit elfogyasztani, akkor arra rácuppannak.
2014. szept. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sadam87 ***** válasza:
100%

A vizeletben számos anyag van, ezek közül több is okozhat kellemetlen szagot.

Az egyik fő alkotója a vizeletnek az urea (karbamid). Ez egy nitrogén tartalmú szerves vegyület, ami vizes közegben lassan ammónia szabadul fel belőle (mellette karbonát ion keletkezik). Az ammónia jellegzetes, szúrós szagú (de ezt nem mondanám rothadás szagúnak). Emiatt az állott vizelet szaga mindig erősebb, mint a frissé.

A rothadásszag bűzét elsősorban kénvegyületek okozzák: hidrogén-szulfid, merkaptánok, stb. Kénvegyületek (például cisztein, metionin) általában csak nagyon kis mennyiségben (mikromólos koncentrációban) vannak a vizeletben, de például ha spárgát eszünk a benne levő kéntartalmú szerves sav (asparagusic acid, a magyar nevét sajnos nem tudom) megjelenhet a vizeletben. Magának a vegyületnek is jellegzetes szaga van, és a bomlásterméki is általában szagosak.

[link]

[link]

2014. szept. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!