Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Átváltás?! Megtudnátok nekem...

Átváltás?! Megtudnátok nekem mondani?

Figyelt kérdés
dm3 (<-- az a hármas "köb" lenne) és m3 között mennyi a váltószám? Nagyon nem értem az ilyesmit... :/

2014. szept. 9. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezer.
2014. szept. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Pedig nem olyan nehéz.

Leírom röviden, mindenféle tudományos pontosságot mellőzve.

A szomszédos mértékegységek között, ha nincs ott négyzet vagy köb, akkor mindig 10 az átváltás. Milliméter -> centiméter -> deciméter -> méter. Mindegyiknél tíz a váltószám. Ha négyzet van, akkor a szomszédos mértékegységek között száz a váltószám, ha pedig köb van, akkor ezer.


Persze, vannak furcsaságok, pl. a dekagramm és a kilogramm között nem 10, hanem 100 a váltószám. De ez azért van így, mert ezek valójában nem szomszédos mértékegységek. Gramm, dekagramm, hektogramm, kilogramm. Így jönnének egymás után, csak valamiért a hektogramm mára feledésbe merült.

2014. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha segítség kell, csak írj! <3
2014. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:

@Simon Belmont: Azért, mert a deka tízet jelent, tehát egy dekagramm az tíz gramm, egy kilogramm meg ezer.

Egyébként én azt szoktam mondani, hogy az előtétet írjuk ki számként, például a deci 0,1, a kilo meg ezer, és utána hattassuk rája a kitevőt.

2014. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2014. szept. 11. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!