Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megállapítani...

Hogyan tudom megállapítani egy mágnes pozitív és negatív oldalát?

Figyelt kérdés

2014. okt. 1. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Sehogy, mert olyan nincs neki.

Ha viszont egy vékony, hosszú fonálra felfüggeszted a közepén , az ÉSZAKI PÓLUSa észak felé fordul.

Ha van iránytűd, vagy ismert pólusú mágnesed, az északi pólus vonzza a délit, a déli az északit.

2014. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nagyon kicsi a mágnes és nem tudom fel függeszteni. A másik meg hogy nincs megjelölt mágnesem.
2014. okt. 1. 15:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Viszont ha ráragasztod (ráteszed) egy kis falapra, azt egy tál vízbe, akkor is elfordul.
2014. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tengor ***** válasza:
100%
Fogj egy iránytűt és tedd mellé!
2014. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
É-i és D-i pólusa van a mágnesnek, ehhez referenciát érdemes használni, mely értelemszerűen egy iránytű.
2014. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Bocsesz! Azt hittem a fizika leckéddel vesződsz. Mesélek még. Létezik pólus nélküli mágnes is. Ez gyűrű alakú, és kiszuperált hangszórókban lehet találni.
2014. okt. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy nagyobb varrótűd, vagy küllődarabod csak akad. Néhányszor végighúzod a mágnesen, akkor az is felmágneseződik, és azt már fel tudod lógatni.
2014. okt. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Létezik pólus nélküli mágnes is. Ez gyűrű alakú, és kiszuperált hangszórókban lehet találni."

Azért pólus nélkülinek nem nevezném, simán a két pólus a gyűrű külső illetve belső szélén van. :)

Az tény, hogy nem fog É-D irányba beállni.

2014. okt. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

A "póusnélküli" kifejezést a szakirodalomban olvastam. Az ilyen mágnest elméletileg egy rúdmágnes gyűrűvé hajlításból származtatják. A jobb állandómágnes anyagok nagyon ridegek, nem hajlíthatók. A gyakorlatban a dolog valahogy olyan, ahogy Wadmalac írta.

-----

Borotvapengéből is lehet iránytűt csinálni. Csak az élét ajánlatos finom kövön, vagy smirglivel elcsiszolni.

2014. okt. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!