Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehetett az a mozgó fehér...

Mi lehetett az a mozgó fehér fénypont az égen?

Figyelt kérdés
Az egyik barátommal tegnap este elmentünk a parkba. Teljesen tiszta volt az égbolt, és megjelent egy fénypont, azt hittem csillag, de gyorsabban ment az utasszállító repülőknél. Nem villogott, világított. Majdnem vízszintesen ment, de párszor mintha fel-le ment volna egy picit. Kb 40 foknyi repülés után fokozatosan, de gyorsan 2-3 másodperc alatt aludt ki teljesen. Utána egymásra néztünk. Mi volt az a valami?

2014. okt. 14. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Műhold.
2014. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Részemről megerősítve.
2014. okt. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

BTW a Stellariumnak van műholdas kiegészítője, amivel jó eséllyel le tudjátok ellenőrizni, hogy melyik műhold volt, ha emlékeztek, hogy percre pontosan mikor és merre láttátok.

[link]


Én is szívesen megnézem nektek, ha gondoljátok és nincs kedvetek telepítgetni meg beállítgatni. Egy égtáj kell (észak/dél/kelet/nyugat) meg egy időpont (óra:perc).

2014. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Újabb ötlet: ha 18:50 és 18:55 között láttátok, meg fényesebb volt a csillagoknál, akkor konkrétan a Nemzetközi Űrállomást láttátok. („Véletlen” nekem is feltűnt.)
2014. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Meg kihagytam, hogy ilyen cuccoknál az is számít, hogy honnét láttátok, szóval egy településnévnek is örülnék (persze csak ha meg akarjátok velem nézetni, hogy mi volt az)…


És tessék egy krumpli, mert mindig csak a válaszok elküldése után gondolkozom, és már többet írtam a kelleténél: [link]

2014. okt. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
A kismértékű fel-le ugrálást a különböző hőmérsékletű légrétegek okozhatják, extrém esetekben még tükröződhet is a kép és akkor látszatra cikcakkosan halad.
2014. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
13-án láttam, Nyíregyházán lakok és azt hiszem északon kb 18:30 és 20:30 között, (inkább 19 óra fele) de nem néztem meg akkor az órát. Ha megnéznétek nekem, tutira mi volt, annak örülnék :)
2014. okt. 15. 22:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor tutira a Nemzetközi Űrállomás volt. (Már ha Magyarországon voltál, akkor ez több, mint 99,9 %.)
2014. okt. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :)
2014. okt. 16. 09:40
 10/10 Vox ***** válasza:
És a szellemi árvízkárosultak ezt szokták ufónak nézni és évtizedekig kardoskodni mellette.
2014. okt. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!