Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatnál melyik forrást...

Szakdolgozatnál melyik forrást kell jelölni?

Figyelt kérdés

Ha egy cikkben van egy rész, amit fel szeretnék használni, de a cikk is valamilyen forrást használ, akkor melyiket kell jelölnöm?

Azt, amelyikben találtam, vagy az eredetit?


2014. okt. 20. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet mindkettőt, de érdemes a cikk által idézettet. Amelyik kézenfekvőbbnek tűnik éppen.
2014. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hardy Weinberg ***** válasza:

Ha meg tudod szerezni az eredetit, akkor elolvasod és meghivatkozod. Ezt megteheted úgy is, hogy nem szerzed meg az eredetit, de ez nem etikus.

Ha nem tudod megszerezni az eredetit, akkor hivatkozhatsz az általad talált cikkre (másodlagos forrás), ezt angol nyelven a "cited in" kifejezéssel oldják meg, gondolom magyar nyelven ez az "idézve" lenne.

Folyó szövegben az alábbi módon: Eredeti (1911) idézve Másodlagos (2002).

Irodalomjegyzékben pedig: Eredeti Szerző (1911): Eredeti cím... Idézve Másodlagos Szerző (2002): Olvasott cikk ...

2014. okt. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Eddig próbálkoztam azzal, hogy visszakeresgettem az eredeti cikket, de sokszor nem tudom elolvasni, mert fizetős. Vagy az is hivatkozik egy másik cikkre, és azon kapom magam, hogy már a 25. szaros cikket olvasom:D

2014. okt. 21. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!