Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki segít nekem paradoxon-r...

Valaki segít nekem paradoxon-ra példákat mondani?

Figyelt kérdés
Magával a jelentésével úgy tisztába vagyok , hogy : önmagának ellentmondó. De erre nekem valaki tudna mondani valami fajta példákat is azt bővebben,részletesebben kifejteni ? És az is igaz , hogy a fordított pszichológiához hasonló , majdnem ugyan az ? Előre is köszi szépen a válaszokat :)
2014. okt. 23. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Például az egy paradoxon, hogyha a tengeren hánykolódsz egy gumicsónakban édesvíz nélkül, és úgy halsz szomjan, hogy több millió kilométeres körzetben víz van mindenfelé.
2014. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%
Ha Pinokkió azt mondja nőni fog az orrom.Ez is paradoxon! :)
2014. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Létezhez paradoxon irodalomban, filozófiában, természettudományokban, hétköznapi helyzetben....

-Irodalomban: Néma kiáltás, szegény gazdagok (ezek egymásnak ellentmondó szavak, de mégis feloldhatatlanul együtt vannak. Ezt oximoronnak nevezik.)

-FIlozófia: Epimenidész-paradoxon: Egy krétai állítja: „Minden krétai hazudik.” (Na ja, most akkor mi van? Nem mondhat igazat mivel minden krétai hazudik... De ha hazudik, akkor meg nem hazudik minden krétai.)

-Természettudomány: Schrödinger macskája: Egy dobozba beteszünk egy macskát, és egy radioaktív anyagot, amekyben egy óra alatt egy atom vagy lebomlik vagy nem bomlik le. Ez a radioaktív anyag össze van kötve egy szerkezettel, ami megöli a macskát, ha lebomlik az anyag. Hogy él-e a macska, csak akkor tudjuk meg ha kinyitjuk a dobozt. Addig is, ha az ún. hullámfüggvényen leírja az élő és a halott macskát is, ami természetesen ellentmondás, hiszen vagy él a macska vagy nem.

2014. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
-Hétköznapi helyzet: Ennél jobb példa nem jut eszembe, de ha azt mondom hogy "úgy szeretlek, majd megeszlek". Hiszen ha szeretek valakit nyílván nem akarom megenni mert az fáj neki...
2014. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__5441635..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__53..


Az, hogy ki kellett rúgassam magam ahhoz, hogy előléptessenek, paradox helyzetnek tűnt, de aztán rájöttem, hogy csak ironikus volt és mással is megesett.

2014. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak háború befejezésével lehet béke.
2014. okt. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
@6: "békeharcos"
2014. okt. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Erről jut eszembe egy Zrínyi mondat:

"Aki békét akar, készüljön a háborúra!"

2014. okt. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Minden görög hazudik" - mondta egy görög.
2014. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!