Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen kábellel tudnék elvezet...

Milyen kábellel tudnék elvezetni 3 millió V-ot átütés nélkül?

Figyelt kérdés
Mert én csak arra tudok gondolni, hogy veszek vmi nagyfeszültségű földkábelt és jóó vastagon körbecsavarom marha nagy átütő szilárdságú szigetelőszalagal.
2014. okt. 25. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szigetelőszalagot felejtsd el.

A nevével ellentétben az nem szigetelésre való.

Ha biztonságosan akarod megoldani akkor csak gyári speciális megoldás jöhet szóba.

Egyébként kb 10cm vastag szigetelés kellene:

[link]

2014. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na most ez nem értem..

1,5m levegő átütéséhez megközelítőleg 3150000V kell ha ezt belevezetem egy kábelbe akkor mondjuk már csak 2000kV-ot kell leszigetelni. És láttam egy olyan szigetelőszalagot aminek valami 400kV/mm az átütő szilárdsága (míg a levegőé 21kV/CENTIm) és abból már nem is kellene olyan vastag réteg...

2014. okt. 25. 21:10
 3/8 anonim válasza:
100%
Celluxal csináld.
2014. okt. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már eleve ez minek kéne? El sem tudom képzelni, hogy magánszemélynek mi szüksége lehet erre...


Száz kilovolt körülihez is nagyon komoly kábelek kellenek és nem éppen olcsók. (Láttam már ilyen kábelt, röntgenhez gyártották, sok százezer forint volt és nem is volt olyan hosszú.)


Ez valójában nagyon komoly dolog, a Ganzban volt annó 1MV-os trafó, eléggé speciális kivitelezés kellett hozzá és egyszer mégis átütött, azt mondják brutális volt, TVben láttam erről műsort.


Te szerintem kevered a szezont a fazonnal! Egy profi kábelnél nem arról van szó, hogy "éppen nem üt át", hanem arról, hogy semmilyen körülmények között nem üthet át...

2014. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt egy 750kV-os trafó:


[link]


Nézd meg a "bekötéseket"!

Szerinted? ;D

2014. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Utolsó, ez egy '77es trafó. mutassak képet neked a '40 es évek számítógépeiről? egész termeket foglaltak el. azóta szerencsére fejlődött a tudomány és a technológia.
2014. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azta jó büdös úristenit h össze ne fδssam magam 1as-on belül!

Azér gondolom milyen tekercsek lehetnek abba... :DDD

Különben már nem téma mert megoldottam h ne keljen akkora feszültséget elvezetni de azért még vevő vagyok az ilyenekre! :DDD

2014. nov. 9. 22:03
 8/8 anonim ***** válasza:

@ 6. Ez a transzformátorok méretét a számítógépek méretéhez hasonlítani, az egy TORZ összehasonlítás, ez a hasonlat sántít.


Egyszerűen megfogalmazva a számítógép méretének valóban a technológia szabott határt, TECHNIKAI korlátok voltak.


A transzformátor méretének FIZIKAI korlátai vannak, nem azért ekkora, mert "ügyetlenek" voltak a mérnökök, hanem azért, mert fizikailag indokolt egy bizonyos vasmag keresztmetszet az adott teljesítményhez. Ez nem megkerülhető. Ahogyan a szigetelő mérete is fizikailag indokolt, megbízhatóan szigetelnie kell, kibírva az időjárás viszontagságait. Itt ELVI korlátokról van szó, nem technikairól...


(Úgyhogy ne régi számítógépekhez hasonlítsd, hanem azonos paraméterű trafókat érdemes megnézni, amit most gyártanak és 40 évvel ezelőtt...)

2014. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!