Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Seitenétek a szavak jelentéséé...

Seitenétek a szavak jelentéséésben?

Figyelt kérdés

elakadtam az irodalom háziban kerestem intereneten a szavak jelentését de nem találtam ezeknek a szavaknak a jelentését:

.1.rá húzza a vízes lepedőt. 2. hosszú lére ereszt. 4. kötélnek áll .5. kosarat kap .6. kenyér törésre kerül a dolog

8 kákán csomót keres 9 egy gyékényen árul .10. kimutatja a foga fehérjét. 11.köti az eget a karóhoz .12. bókot lő

.13. felkopik az álla .14.kitezsik a szűrét .15.kitezsik a szűrét .16. nem vészik el szárazon .17.eltörött a mécses. nagyon szépen köszönöm :)



2014. okt. 30. 17:13
 1/8 A kérdező kommentje:
a helyes írásihibákért meg elnézést
2014. okt. 30. 17:14
 2/8 A kérdező kommentje:
én a kérdést se tudtam le írni helyesen ez elég gáz :/
2014. okt. 30. 17:16
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

1. leleplezi, kideríti róla a rossz dolgokat

2. bőbeszédű

4. enged, megteszi, amit kértél

5. előbbi ellenkezője, nem teszi meg (lánykérésből származik)

6. nem tudnak megegyezni, összevesznek

8. minden apróságba beleköt

9. azonos álláspontú, azonos gondolkodású

10. mint a kutya - haragszik rád, betart,

11. kéred, de nem eged, megmakacsolja magát

12. te pont ezt tetted: bókot nem lőnek, csak bakot - aza téved, elhibázza

13. éhen marad, kihagyták abból ami éppen történik

14. kidobják, nemkívánatos, eltanácsolják

15. ugyanaz

16. vészik helyet viszik. ahog írtad, értelmetlen. Tehát nem ússzák meg, megbüntetik őket

17. sír

2014. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg gáz. Igét az igekötővel egybeírjuk. Leírni és nem "le írni", viszont írja le (ha mögötte van, külön).
2014. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

1,A ráhúzza a vizes lepedőt jelentése: rábizonyítják a felelősségét, és alaposan elbánnak vele. Hasonló a jelentése a leszedi a keresztvizet valakiről szólásunknak is: nagyon összeszid, lehord valakit. Ezért keveredhetett a beszélő tudatában.

2, azt jelenti, hogy valaki terjedelmesen mondd el valamit, általában bőbeszédű emberekre igaz.

4,est nem tudom:D

5,azt jelenti hogy a lány visszautasítja a fiú közeledését

6,egy válságos ügyben elérkezik a végleges döntést meghozó fordulat; b.) egymással szemben álló felek között olyan fordulathoz érkezik az ügy, amely tisztázza, hogy végleges szakítással végződik-e viszonyuk).

8,Arra az emberre mondják aki akkor is hibát keres ha az nincs is.

9,egy húron pendül,hasonló:)

10,egy kritikus helyzet kihozza valakiből a valódi énjét (rossz tulajdonságai, jellemvonásait), amit addig a látszat takart,megmutatja,hogy milyen valójában.

11,,A „köti az *ebet a karóhoz” szólásban, mely azt jelenti, hogy valaki nagyon erősen ígér valamit, fogadkozik, hogy így lesz, úgy lesz – a falusi ember életének egy gyakori jelenete rögződött meg.

12,*bakot lő:D Aki bakot lő, szarvashibát követ el.

13,Vágyik valamire,de nem kapja meg.

14, A leánykérőbe ment palóc legény a szűrét a pitvarba akasztotta; ha a leány közben az eresz alá teszi ki, azt jelenti, hogy nincs szándékában a legényhez feleségül menni.

16,szerintem nem megy kárba:)

17,nagy baj lett,valaki sír:D

amúgy meg : [link] [link] http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker.. 13/L:D

2014. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok,mind megvan az interneten csak keresni kell:D
2014. okt. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) :D
2014. okt. 31. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:

11.köti az eget a karóhoz "


éppenséggel az eget nem szoktuk a karóhoz kötni;)

a helyesírási hibát, és viccet félre téve


Én úgy tudom.

11.köti az ebet a karóhoz" jelentése az, hogy bármit mondanak mások, az illetőnek csak az az igaz, amit ő állít, és nem lehet meggyőzni hogy nincs igaza,

pl. azt mondja " ez a gyermek nagyon rossz" hiába fogják mondani , hogy ez a gyerek nem rossz.

Ő elkönyvelte magában, márpedig őszerinte, Ez a gyerek rossz! és nem tudják meggyőzni az ellentétről.

Az igekötős igékre figyelj! OK?

be, ki, le, fel,meg, el,át, rá, ide, oda, szét, össze, vissza.

bemegy, kimegy, lemegy, felmegy, elmegy, átmegy, rámegy, idemegy, odamegy,szétmegy, összemegy, visszamegy,

Egyszóval, minden cselekvő ige elé igekötő kell, a fenti példák szerint,

beírod, kiírod, leírod, és így tovább.

2014. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!