Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha nagyobb a...

Mi van akkor ha nagyobb a hálozati vizatáplálás mint maga a fogyasztás?

Figyelt kérdés
Kifizetik? Vagy az elveszett? Elméletileg, szerintem ki kellene hogy fizessék de azért vagyok bozonytalan, mert fura lenne ha én küldenék az áramszolgáltatónak számlát és nem fordítva :)
2010. jan. 26. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg még kifizetik, de épp mostanában hallottam, hogy terveznek valami változtatást. Van, akinek van saját szélkereke, és keres vele.
2010. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ToXeN ***** válasza:
100%
a pluszban megtermelt áramra 0,85-ös a szorzó, tehát Igen kifizetik a 85%-át, de amíg nem több a termelés mint a fogyasztás addig 1-es a szorzó
2010. jan. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ekeke ***** válasza:

Egy hagyományos mérő pontosan mutatná visszaforogva, hogy mennyit tápláltál vissza, azaz nem kellene kiifizetned annyit. Épp emiatt látják el visszaforgásgátlóval a mérőket, hogy csakis ők járhassanak jól!

Mert mondjuk ha mindenkitől jó áron megvennék így vagy úgy az aktuálisan előállított energiáját, pár év alatt kiépülne egy önellátó rendszer és nekik vége az üzletnek....

2010. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


És mi van akkor amikor brutális viszatáplálás van? Mondjuk egy 50.000 W állandó teljesítmény. Ilyenkor még kevesebb a szorzó?

2010. febr. 9. 15:32
 5/9 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy kétirányú villanyóra kell ahhoz, hogy bármilyen visszatáplálásért pénzt kaphass.
2010. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ToXeN ***** válasza:
Nem mennek 0,85 alá, és kötelesek megvenni! De csak a megújuló energiaforrásból lehet hivatalosan visszatáplálni, amiből nem hozol ki 50000W-ot...
2010. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na ez a szemétség! Nem mindegy lenne nekik, hogy milyen energiaforrásből jön? Nekem nem megujuló energiaforrásom van, ingyenenergia, és nem kis pénzt lehetne vele keresni, ha elfogadnák. Van ennek eséjje?
2010. febr. 9. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Ismereteim és a fantáziám végesek, hogy felfogjam Neked milyen nem megújuló energiaforrásod lehet. Mert mondjuk nem megújuló a kőolaj, de ha ilyet találok 120nöl telkemen az nem az enyém!

Azaz ebből nem tudok elfogadottan visszatáplálni. /De nem is mondom senkinek, mennyi kőolajat sikerült felszínre hoznom. Persze a szivattyúzás pénzbe kerül, meg gyanúsan néznek a boltban, annyi szűrőpapírt hordtam már el, mert azért nem olyan mint a benzinkútnál.. csak csendesen/.

2010. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ideje hivatalosan helyen érdeklődnöd a részletekről mérgelődés helyett.
2010. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!